سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
در حاشیه گپ و گفتگوی صمیمانه فیلمسازان و مسئولین جشنواره:
نشست پرسش و پاسخ فیلم ب 12 برگزار شد

در ابتدای جلسه گپ و گفتگوی صمیمانه فیلمسازان و مسئولین که با حضور علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمای فارابی، علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، وحید نیکخواه ازاد، حمید جبلی و کیومرث پوراحمد و سایر هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد. نشست پرسش و پاسخ فیلم «ب 12» برگزار شد.
در این نشست که کارگردان و تهیه کننده و بازیگر فیلم حضور داشتند، وحید نیکخواه داستان فیلم را اینگونه شرح داد: موضوع فیلم،داستان بهادر و ایوب است که برای تهیه داروهای مادربزرگ، بدون هماهنگی با خانواده عازم شهر می‌شوند، دو نوجوان بازیگوش در شهر با مشکلات زیادی روبرو شده و  عدم حضور آنها در روستا مشکل آفرین می‌شود تا جائی‌که اهالی روستا فکر میکنند آن دو مرده اند و برایشان مراسم ختمی برگزار می کنند که در زمان برگزاری مراسم اتفاقاتی می افتد....
در ادامه فریال بهزاد تهیه کننده ضمن اشاره به اینکه فیلم ب12 درباره ارتباط بین نسل هاست گفت در ایران اثر نوجوان کم است و کمتر به نوجوانان پرداخته می شود.
در ادمه وی تاکید کرد: من احساس غرور میکنم که تهیه کنندگی ب 12 را بر عهده گرفته ام.
امید نیاز کارگردان فیلم نیز در ارتباط با روند ساخت فیلم توضیح داد : ابتدا این ایده یک نمایشنامه بود و قرار بود که روی صحنه برود اما متوجه شدیم برخی از قسمت های نمایشنامه را نمیتوان روی صحنه تاتر نشان داد به همین دلیل با کمک خانم بهزاد ، این اثر را به فیلمنامه تبدیل کردیم .
وی درباره کوتاه شدن زمان فیلم گفت: این فیلم پایان یافته و من فکر نمی کنم نیازی به حذف یا بریده شدن داشته باشد.

خبرنگار نوجوان: حامد محمودی
عکاس: آذین ملک زاده
تنظیم: مهسا طاقتی احسن

کد خبر: 297    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 13:43
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter