سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
نماینده ولی فقیه در همدان:
فیلمساز با اقتباس از سلیقه ذاتی خود اثر شاهکاری را خلق کند


نماینده ولی فقیه در همدان گفت: فیلمساز باید با اقتباس از ذوق و سلیقه ذاتی خود بتواند اثر شاهکاری را خلق کند که تأثیرگذاری بالایی را در راستای توسعه اسلام و فرهنگ جامعه اسلامی- ایرانی داشته باشد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، به مناسبت برگزاری جشنواره فیلم نوجوانان در همدان، علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، مسئولان بنیاد سینمایی فارابی و اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان با نماینده ولی فقیه در همدان دیدار کردند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در این دیدار اظهار کرد: در برابر تمام فیلم های جذاب و مستهجن هالیوود، باید د رکشورمان فیلم های نابی با موضوع اسلامی- ایرانی تولید شود تا نظر و دیدگاه آنها را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه در اسلام هیچ آفتی خطرناک تر از آفت خشکه مقدسی نیست، بیان کرد: در همدان فضای خوبی شکل گرفته اما در این جشنواره ضمن رعایت اعتدال در رفتار، درک شرایط و احوال بسیار بالنده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه انسان باید خود را از تمام تعصبات آزاد کند، عنوان کرد: زمانی که فیلمی همچون محمد رسول الله و یا فیلم حضرت یوسف در کشورهای خارجی اکران می شود آنها به سبب ذهنیت خالی خود و نداشتن تعصبات قومی قبیله ای، بهتر می‌توانند اصل مطلب را دریافت کنند.

محمدی تصریح کرد: با داشتن درک بالایی از نوجوان، آرمان ها و تخیلاتش، می توان شاهد پرورش و حضور انسان های صالحی در جامعه بود.

نماینده ولی فقیه در همدان افزود: در ساخت فیلم های مذهبی کارگردانان باید در انتخاب چهره بازیگران برای نقش های منفور در تاریخ دقت بالایی داشته باشند.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم‌های نوجوانان هم در این دیدار اظهار کرد: امسال برای چندمین مرتبه همدان میزبانی جشنواره فیلم‌های نوجوان را با این نگاه که نوجوانان مستحق توجه ویژه از سوی بزرگترها هستند، برعهده دارد.

علیرضا شجاع نوری بیان کرد: توجه ویژه به گروه سنی نوجوانان سبب می شود، تا نسل‌های فاخر و با اعتماد به نفسی را در کشور داشته باشیم.

شجاع نوری با بیان اینکه استقبال مسئولان و مردم همدان از بازگرداندن جشنواره فیلم به همدان بسیار قابل توجه است، گفت: استاندار همدان به همراه معاونان وی برای برپایی این جشنواره در همدان لطف بسیاری داشتند و امیدواریم این جشنواره در تراز جمهوری اسلامی ایران به میزبانی این استان به خوبی برگزار شود.

وی عنوان کرد: به خوبی در همدان مشهود است که روحانیت حامی فرهنگ و هنر اصیل اسلامی است و این سبب دلگرمی هنرمندان در عرصه فیلم را فراهم می‌کند.

دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان تصریح کرد: جامعه فرهنگی به رهنمودهای علما و روحانیون نیازمند است چرا که به وسیله آن می توان فرهنگ را در جامعه نهادینه کرد.

جشنواره بین المللی فیلم‏های نوجوانان از ۴ تا ۸ مهر ماه سال جاری در شهر همدان برگزار می‏شود.

کد خبر: 98    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 25 شهریور 1394 ساعت 11:05
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter