سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
توضیحات مدیر ارتباطات بنیاد سینمایی فارابی درباره چند خبر
برخی اخبار رسانه‌ها درباره جشنواره کودک، اظهارات فیلمسازان و فیلم اولی‌ها

جلیل اکبری صحت مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی گفت: رییس سازمان سینمایی کشور از مدیرعامل بنیاد فارابی خواسته است که همه بخش های فارابی در اجرای جشنواره کودک پیشقدم باشند و از ظرفیت آنها استفاده شود. در این راستا و طبق نظر دکتر ایوبی و با اشراف دبیر جشنواره فیلم های کودک و نوجوان، معاونت امور بین الملل بنیاد فارابی در حال گزینش و انتخاب اولیه فیلمهای خارجی است و معاونت فرهنگی فیلمنامه های مربوط به سینمای کودک را در اولویت دارد.

سایر بخش های بنیاد؛ امور مالی، بازرگانی تولید، دفتر امور جشنواره ها و ارتباطات و اطلاع رسانی و تشریفات  با تمام ظرفیت اجرایی را در خدمت جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان قرار خواهند داد، هرچند حکم رسمی بخشهای مختلف جشنواره کودک، از سوی دبیر جشنواره ابلاغ خواهد شد.

جلسات شورای سیاستگذاری و راهبری سینمای کودک ونوجوان بطور منظم و هفتگی در دفتر امور جشنواره های بنیاد فارابی برگزار می شود.

اکبری صحت اضافه کرد: قرار است علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره کودک و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سفری به اصفهان با شهردار این شهر درباره برگزاری جشنواره ای استاندارد مذاکره کنند.

همانطورکه قبلا در خبرها آمده بود مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز یکی از اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری سینمای کودک و نوجوان ایران است.

مدیر ارتباطات فارابی درباره اظهارات رسانه ای فیلمسازان درباره حمایت فارابی گفت: وظیفه ما رصد همه اخباری است که به بنیاد مرتبط است. درباره هریک از اظهار نظر سینماگران عزیز آماده پاسخگویی هستیم. بنیاد در دو ماه اخیر با مذاکرات حضوری با افراد فیلمنامه ها را بررسی و نتیجه را به اطلاع خودشان رسانده است.

وی با اشاره به جلسات متعدد مدیر عامل و معاون فرهنگی بنیاد با سینماگران در سه ماه گذشته افزود؛ شوراهای فارابی نیز در جلسات منظم هفتگی فیلمنامه ها را بررسی می کنند.

جلیل اکبری صحت درباره برنامه های بنیاد سینمایی فارابی برای فیلم اولی ها به برگزاری ۶ جلسه شورای فیلم اولی ها از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون اشاره کرد و گفت:
برای ارایه فیلمنامه نیازی به حضور در بنیاد فارابی نیست و سینماگران فیلم اولی پس از ثبت نام در سایت بنیاد سینمایی فارابی در جریان امور قرار می گیرند.

مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی رصد و حمایت از ژانرهای گوناگون سینمای اکران  را که توسط سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی انجام می شود را روندی دانست که پانورامای سینمای ایران را شکل می دهد.

وی از هماهنگی آقایان  ایل بیگی و تابش به عنوان مسوولان تولید آثار و حمایت از سینمای ایران به نیکی یاد کرد و نقش شوراهای جدید فارابی را در نقش آفرینی این حوزه مهم ارزیابی کرد و گفت: در فصل تولید سینما ، بنیاد فارابی ضمن تکیه بر مضامین دارای اولویت و حفظ تنوع مضمونی و محتوایی آثار با نگاه اکران و استقبال در جشنواره فیلم فجر، از فیلمنامه ها حمایت خواهد شد.

کد خبر: 9    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 01 خرداد 1394 ساعت 09:16
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter