سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
اصغر توسلی:
جشنواره کودک نیاز به تغییرات داشت

اصغر توسلی کارگردان سینما گفت: جدایی بخش کودک و نوجوان و تفکیکی که انجام شد، خوب بود چرا که سینمای کودک و جشنواره نیاز به تغییراتی داشت.

به گزارش مهام نیوز، توسلی که با فیلم «سلام مامان» متقاضی حضور در جشنواره فیلم نوجوان همدان است با بیان این مطلب توضیح داد: آثار سالهای قبل این جشنواره عمدتا متعلق به گروه سنی نوجوان بود یا فیلمهایی ساخته می شد که درباره گروه کودک بود اما به درد خانواده ها می خورد. بنابراین مخاطب هم سردرگم می شد.

این کارگردان افزود: با همین تغییرات در جشنواره و جدایی این دو بخش، مخاطب فیلم های حاضر نیز به درستی مشخص می شود. مسئولین نیز باید بیشتر تلاش کنند تا این رویداد بهتر از همیشه برگزار شد.

فیلم بلند «سلام مامان» کاری از فیلم های تلویزیونی شبکه دو سیماست، فیلمنامه این اثر را آزاده محسنی نوشته و علیرضا جلالی تبار، ستاره اسکندری، رابعه مدنی، صحرا فتحی، بابک الحاقی، ندا تهرانی، ابوالحسن علی محمدی، یزدان آخوندی و ملیکا پارسا (بازیگران خردسال) از بازیگران آن محسوب می شوند.

«سلام مامان» فیلمی درباره کودکان است. این فیلم قصه پسربچه ای ۷ ساله را دنبال می کند که مادرش را از دست می دهد و با زن جدیدی که وارد خانه شان می شود درگیری های ذهنی و روحی جدیدی را آغاز می کند. در واقع نگاه ما به مسائل کودکان از دیدگاه خود کودکان صورت می گیرد.
کد خبر: 82    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 ساعت 12:55
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter