سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
شورای سیاستگذاری سینمای کودک و نوجوان از زبان "مسعود کرامتی"

ششمین نشست شورای سیاستگذاری سینمای کودک و نوجوان امروز برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی و به نقل از خبرگزاری ایلنا؛ مسعود کرامتی عضو شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک و نوجوان درباره موضوعات مطرح شده در این شورا گفت: در جلسات برگزار شده کارگروه‌هایی برای اکران‌فیلم‌های کودک، تولید فیلم‌های سینمای کودک، برگزاری جشنواره‌ کودک، نظارت بر فیلم‌نامه‌نویسی سینمای کودک تشکیل شده و جزییات کار آن‌ها نیز مشخص شد که در زمان مقتضی در مورد این جزییات توضیح داده خواهد شد.

او درباره تفاوت این شورا با کارگروه‌هایی که در سال‌های قبل در رابطه با سینمای کودک تشکیل شده؛ می‌گوید: مهم‌ترین تفاوت در قدرت اجرایی شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک و نوجوان است. حضور شخص ایوبی در این جلسات و اینکه این شورا مورد حمایت شخص رییس سازمان سینمایی است این امیدواری را در اعضا به وجود آورده که تصمیمات و مسائل مطرح شده در جلسات شکل اجرایی به خود بگیرند.

کرامتی لزوم حضور معلمان، متخصصان کودک و روان‌شناسان کودک را در کنار مراحل ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان یکی دیگر از مسائل مطرح شده در جلسات گذشته شورا عنوان کرد.
او به بی‌صاحب بودن سینمای کودک طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته سینمای کودک از یک مرکزیت قدرتمند تصمیم‌گیری و سیاستگذاری تهی بود و‌ تشکیل چنین شواریی در شرایط کنونی این ذهنیت را به وجود آورده که در دولت دغدغه‌ای برای این نوع سینما وجود دارد.

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در اسفند ماه سال گذشته طی حکمی؛ مهدی ارگانی، مسعود کرامتی، حمید جبلی، دکتر جواد حاتمی، مهدی یزدانی، محسن چینی فروشان، علیرضا تابش، فرشته طائر‌پور و مرضیه برومند را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک و نوجوان منصوب کرد.
گفتنی است تا کنون این شورا ۵ جلسه را برگزار کرده که در دو جلسه آن شخص ایوبی اعضا را همراهی کرده است. امروز ششمین جلسه شورا برگزار می شود.
کد خبر: 7    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 20 ارديبهشت 1394 ساعت 09:08
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter