سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان استان آذربایجان غربی:
تفکیک جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بسیار مثبت و مؤثر است

احسان مهدیان با مثبت ارزیابی کردن جداسازی جشنواره گفت: امیدوارم این جداسازی و برگزاری المپیاد فیلمسازی در سال‌های آتی نیز تداوم داشته باشد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، احسان مهدیان مدیر انجمن سینمای جوان استان آذربایجان غربی در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی با اعلام اینکه تا کنون دوازده فیلم برای شرکت در المپیاد فیلم‌های نوجوان در ارومیه آماده شده است، اظهار داشت: مشکل بزرگی که ما با آن مواجه بودیم این بود که زمان تعطیلی مدارس بود و ما دسترسی به دانش‌آموزان نداشتیم و با فراخوانی که منتشر شد، تنها توانستیم با 28 نفر کلاس‌ها را شروع کنیم.
وی ادامه داد: ما چهار کارگاه چهار ساعته با موضوعات شناخت سینما، کارگردانی، فیلمنامه و فیلمبرداری برای این نوجوانان علاقه‌مند برگزار کردیم که پس از پایان کلاس‌ها 12 نفر از این هنرجویان به ما فیلمنامه ارائه کردند و ما در کنار آنها مشاورانی قرار دادیم تا بتوانند با مشاوره‌های خود به این نوجوانان کمک کنند. البته مشاوره این دوستان در فیلم‌سازی و فیلم‌برداری به نوجوانان نبوده و فقط به آنها مشاوره می‌دادند که از خط قرمزها بیرون نزنند.
مدیر انجمن سینمای جوان استان آذربایجان غربی تصریح کرد: ما کاملاً به نوجوانان فیلمساز خود توضیح دادیم که سیاست بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران این است که ما حرف‌های نوجوانان را از دهان خودشان بشنویم و بگذاریم با ساختن فیلم حرف‌هایشان را بر زبان بیاورند. تا به حال بزرگترها به جای نوجوانان و جوانان ما صحبت می‌کردند و فیلم می‌ساختند حال می خواهیم شرایطی فراهم کنیم که خودشان بیایند و از دغدغه‌ها و حرف‌هایشان با زبان فیلمسازی و سینما صحبت کنند.
مهدیان با تأکید بر این که ما با چند جلسه نمی‌توانیم به نتیجه ایده‌آل برسیم، گفت: با این وجود من از عملکرد بچه‌ها راضی هستم و فکر می‌کنم فیلم‌هایشان از سطح بالایی برخوردار است. در مجموع آثار خوب و با کیفیتی را از این نوجوانان دیدم.
وی افزود: اگر بتوانیم تغییری در گروه سنی این جشنواره و المپیاد فیلمسازی ایجاد کنیم و مقطع سنی 14 تا 19 سال را برای این امر در نظر بگیریم، خیلی بهتر خواهد بود. امیدوارم با کسب تجربه در این دوره بتوانیم دوره‌های بعدی این المپیاد را به بهترین نحو برگزار کنیم.
احسان مهدیان در پایان اظهار امیدواری کرد که در دوره‌های بعدی وقت بیشتری برای ساخت و ارائه آثار در اختیار نوجوانان قرار گیرد تا با همکاری خوبی که می‌توانیم با آموزش و پرورش داشته باشیم از علاقه‌مندان و هنرجویان بیشتری بهره ببریم.
کد خبر: 64    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 09 شهریور 1394 ساعت 11:43
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter