سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:
توجه ویژه به جشنواره کودک و نوجوان

عضو فراکسیون کودک و نوجوان مجلس گفت: جشنواره کودک و نوجوان اتفاق مهمی است که باید توجه بسیاری به آن داشت.
محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره جدا شدن بخش کودک و نوجوان جشنواره فیلم کودک و برگزاری آن‍ها در بازه زمانی مختلف در دو شهر اصفهان و همدان، گفت: جشنواره کودک و نوجوان اتفاق مهمی است که باید توجه بسیاری به آن داشت چراکه تاکنون برنامه‌ریزی درستی برای کودکان و نوجوانان در بخش‌های مختلف هنری و آموزشی نشده است بنابراین باید این جشنواره را هر سال نسبت به سال قبل تقویت کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید از تجربیات کشورهای دیگر در برگزاری جشنواره‌ها به ویژه حوزه کودک و نوجوان نهایت استفاده را برد گفت: ضمن ارزیابی ضعف ها باید تلاش کنیم مشکلات ریشه ای سینمای کودک و نوجوان ایران برطرف کنیم.

سعیدی مشکل سینمای کودک و نوجوان را کمبود فیلم خوب برای این قشر دانست و گفت: با توجه به اینکه بودجه این بخش کم است، هنرمندان به دنبال ساخت فیلم اجتماعی هستند در حالی که یک فیلم جنبه آموزشی و تربیتی بالایی برای کودکان دارد، درواقع تاثیرگذاری فیلم‌ها  از هر نوع روش تربیتی دیگری بیشتر است.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق آخرین اظهارنظر مدیران بیست و نهمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان به دو بخش «خردسال و کودکان» و «نوجوانان» تقسیم شده است که بخش خردسال و کودک در اصفهان برگزار و همدان میزبان بخش نوجوان خواهد شد. در این تفکیک، بخش کودک شامل خردسال از ۳ تا ۷ سال و بخش کودک از ۷ تا ۱۲ سال و در ادامه بخش نوجوان از گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال تعریف شده است.
کد خبر: 62    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 08 شهریور 1394 ساعت 12:30
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter