سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
ابراهیم فروزش:
متأسفانه سینمای کودک در حاشیه سینمای ایران قرار گرفته است


کارگردان سینما گفت: سینمای کودک به نوعی در حاشیه سینمای ما قرار گرفته و در واقع افول پیدا کرده، این در حالی است که ما به عنوان یک کشور جوان شناخته شده ایم و میزان تولد فزندانمان زیاد است بنابراین باید زمینه های سرگرمی و آموزشی آن ها را فراهم بیاوریم.
ابراهیم فروزش کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگار سینما خبرگزاری میزان در خصوص وضعیت سینمای کودک گفت: سینمای کودک به نوعی در حاشیه سینمای ما قرار گرفته و در واقع افول پیدا کرده و فعالیت آن چنانی ندارد این در حالی است که ما به عنوان یک کشور جوان شناخته شده ایم و میزان تولد فزندانمان زیاد است بنابراین باید زمینه های سرگرمی و آموزشی آن ها را فراهم بیاوریم که یکی از این زمینه ها سینما و تهیه فیلم برای کودکان و نوجوانانمان است.

وی افزود: امیدوارم با نگاهی به گذشته و تامل در وضعیت فعلی مان قدمی در راستای بهبود این شرایط برداریم و به نوعی به خودمان بیایم، البته در این مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در همین زمینه هم می تواند بسیار کارگشا باشد.

این کارگردان با اشاره به جشنواره فیلم کودک عنوان کرد: جشنواره فیلم کودک در واقع گذرگاه و ویترینی برای به نمایش درآمدن آثار تولیدی یک سال سینمای ما برای کودکان و نوجوانان است و امسال باید ببینیم چه روندی را طی خواهد کرد البته این را هم باید بگویم که باید بنشینیم و بررسی کنیم که سینمای کودک ما در مقایسه با سینمای کودک دنیا در چه جایگاهی قرار دارد و حالا که چیزی تحت عنوان جشنواره بین المللی را به یدک می کشیم باید ببینیم آثار ارائه شده تا چه میزان با آثار سینمای کودک جهان فاصله دارد؟

فروزش ادامه داد: با نگاهی به گذشته متوجه می شویم آنچنان که باید و شاید به این بخش اهمیت داده نشده و بدنه این سینما با ضربه هایی که خورده ناتوان شده و به نوعی به تیمار نیاز دارد. تامل در گذشته می تواند راه گشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به محصولات روز دنیا و تلاش برای بهبود کیفی آثارمان نیز ضروری است.

کد خبر: 57    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 02 شهریور 1394 ساعت 12:10
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter