سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
ضرورت دو بخش شدن جشنواره کودک از نگاه شجاع نوری

علیرضا شجاع نوری، دبیر بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان، جداسازی جشنواره کودک و نوجوان را یک ضرورت دانسته و افزود: این امر باعث تحول در جشنواره کودک و نوجوان خواهد شد و من این جداسازی را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.

علیرضا شجاع نوری در گفتگو با خبرگزاری ایسکانیوز، در مورد دو بخش شدن جشنواره کودک و نوجوان گفـت: این اتفاق یک ضرورت بود که در آینده معلوم می شود که چه ضرورت عظیمی اتفاق افتاده است.
او افزود: ما در کشورمان برای کودکان، جوانان، بزرگسالان همه چیز داریم برای مسن ها هم همینطور ولی برای نوجوانان کم کاری شده و هیچ چیز نداریم به همین دلیل با این جشنواره به نوجوانان توجه می کنیم زیرا نوجوانان قشر مهمی هستند.
او با اشاره به مثبت بودن این جداسازی عنوان کرد: این امر باعث تحول در جشنواره کودک و نوجوان خواهد شد و من این جداسازی را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.
دبیر جشنواره بین المللی نوجوانان در توضیح ارزیابی مثبت خود از این جداسازی گفت: بگذارید برای توضیح بیشتر در مورد این مساله یک مثال برایتان بگویم؛ من سال ها زبان انگلیسی که می خواندم دیکته و ترجمه یک نمره داشت و من هر سال دیکته را صفر می گرفتم و ترجمه را بیست که میانگینش می شد ده، هیچ کس هم نمی دانست که من چقدر زبانم خوب است و کجای کارم می لنگد، یک سال دیکته و ترجمه جدا شد همه فهمیدند که من دیکته ام افتضاح است و ترجمه ام خیلی خوب است.
به گزارش ایسکانیوز، حجت اله ایوبی در آیین رونمایی سینما «زیتون» شهر رودبار خبر جداسازی جشنواره کودک و نوجوان را از هم داد.
او در توضیح این مطلب گفت: امسال جشنواره فیلم نوجوان در همدان برگزار می شود و سال آینده جشنواره خردسال در اصفهان برگزار خواهد شد. در واقع جشنواره فیلم خردسال دو سالانه خواهد بود و شهر همدان میزبان جشنواره کودک و نوجوان می شود.
جشنواره کودک و نوجوانان جشنواره ای سینمایی است که اولین دوره آن از سال 1361 آغاز شده و در ۲۸ دوره برگزاری، ۱۷ دوره در شهر اصفهان، ۶ دوره در شهر تهران، ۴ دوره در شهر همدان و یک دوره در شهر کرمان برگزار شده‌است.
حال امسال با درخواست های مسئولین فرهنگی شهر همدان مبنی بر برگزاری مجدد این جشنواره در این استان، سازمان سینمایی تصمیم به برگزاری این جشنواره به شکل دو سالانه و در قالب دو جشنواره گرفته است که جشنواره خردسال در شهر اصفهان و جشنواره نوجوانان در شهر همدان برگزار می شود.

کد خبر: 54    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 31 مرداد 1394 ساعت 14:19
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter