سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:
جداسازی جشنواره تصمیم اتاق فکر سینمای کودک و نوجوان است


علی جنتی درباره تفکیک جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دو جشنواره «کودکان» و «نوجوانان» و همچنین داشتن دو دبیر برای بخش ملی و بین‌الملل جشنواره فجر توضیح داد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره و به نقل از خبرگزاری مهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) که ظهر امروز شنبه ۲۴ مرداد برگزار شد درباره جداسازی جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان به دو بخش کودکان و نوجوانان و برپایی آن در سال‌های متوالی در شهرهای مختلف گفت: جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان، اتاق فکری دارد که در این اتاق فکر اعضا به این جمع بندی رسیدند که جشنواره به دو بخش خردسال و کودکان و نوجوانان تقسیم شود که من با این جداسازی مخالف بوده ام و درخواست کردم که دلایل این جداسازی از سوی رییس سازمان سینمایی برای من ارسال شود.
وی افزود: وقتی دلایل جداسازی را فرستادند دیدم تعریف بخش خردسال از ۳ تا ۷ سال است و بخش کودک از ۷ تا ۱۲ سال و در ادامه بخش نوجوان از گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال تعریف شده است و تصمیم جمع این شد که این جداسازی انجام شود و من نیز احترام گذاشتم و حال باید نتیجه را دید.
وزیر ارشاد با بیان این مطلب که همدان آمادگی برگزاری جشنواره امسال را داشته است، گفت: بحث میزبانی جشنواره همواره بین همدان و اصفهان وجود داشته اما در این دوره از جشنواره شهر همدان اعلام آمادگی کرد تا جشنواره مختص به نوجوانان را در این شهر برگزار کند و در ادامه اصفهان هم به این توافق رسید که جشنواره فیلم کودکان را در این شهر برگزار کند و پیشنهاد من این بود که هر دو جشنواره به شکل دوسالانه برگزار شود تا فرصت فیلمسازی و تولید در هر دو عرصه را داشته باشیم.
جنتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی تصمیم دارد دو دبیر برای بخش ملی و بین الملل جشنواره فجر انتخاب کند، گفت: درباره دو دبیره شدن جشنواره فیلم فجر نمی توانم چیزی بگویم و ریز برنامه ها دست رئیس سازمان سینمایی است و پیشنهاد می دهم از خود او بپرسید که چرا در نظر دارد دو جشنواره را با دو دبیر برگزار کند. البته ناگفته نماند که ماهیت دو بخش از یکدیگر مجزا است.
وی ادامه داد: در جشنواره سی و سوم فیلم فجر برخلاف سال‌های گذشته شاهد جداسازی بخش ملی از بخش بین الملل بودیم و دلیل این جداسازی سایه‌اندازی بخش ملی بر بخش بین الملل در سال‌های قبل بوده است. در جشنواره سی و سوم فیلم های ایرانی در بازار فیلم فجر در معرض دید مهمانان خارجی قرار گرفتند و سینمای ایران به طور مستقل به دنیا معرفی شد  و امسال نیز این جداسازی انجام خواهد شد.
کد خبر: 47    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 24 مرداد 1394 ساعت 14:22
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter