سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
علیرضا تابش در گفت و گو با پانا:
۱۲ فیلم سینمایی جدید کودک به جشنواره بین المللی فیلم کودک می رسدمدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از همکاری و تعامل با آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای جای گرفتن فیلم های کودک و نوجوان در جدول روزمره اکران سینمای کشور و همچنین آماده شدن ۱۲ فیلم جدید در این حوزه برای شرکت در جشنواره بین المللی فیلم کودک خبر داد.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی پانا درباره رویکرد بنیاد سینمایی فارابی در ساخت فیلم های کودک و نوجوان بیان کرد: خوشحالم که  اعلام می کنم در یک سال گذشته بنیاد سینمایی فارابی و شورای سینمای کودک و نوجوان برای احیای این ژانر سینمایی گام های موثری برداشته است و در حال حاضر حدود ۱۲ فیلم جدید ساخته شده که قابلیت اکران در جشنواره بین المللی فیلم کودک را دارد و همچنین تا پایان سال نیز ساخت فیلم های سینمایی کودک دیگری هم در دستور کارمان قرار دارد.
وی با اشاره به این که احیای سینمای کودک و نوجوان یکی از دستاوردهای مهم بنیاد سینمایی فارابی وس ازمان سینمایی کشور است، افزود: خوشبختانه سینماگران جوان هم نسبت به ساخت فیلم های کودک اقبال بیشتری نسبت به گذشته نشان داده اند و همین است که در حال حاضر کمیت این فیلم ها افزایش یافته است.

تابش با اشاره به وضعیت اکران فیلم های کودک در سال های اخیر توضیح داد: متاسفانه در سال های گذشته فیلم هایی در حوزه کودک و نوجوان ساخته می شد که به اکران عمومی نمی رسید و حتی فضای پخش و انتشار در شبکه نمایش خانگی را هم پیدا نمی کرد. اما امروزه اعتقاد و تلاش ما بر این است که فیلم های کودک و نوجوانی ساخته شود که قابلیت اکران در سینماهای کشور را داشته باشند و نه تنها مخاطبان این گروه سنی که خانواده ها پای تماشای این آثار بنشینند.

وی با اشاره به اهمیت جای گرفتن فیلم های کودک در جدول روزمره اکران سینمای کشور ادامه داد: اکران سینمای کودک باید به عنوان یک روال در دل اکران سایر فیلم های سینمایی جا بیافتد و اگر در ادامه ما کمبود سالن برای نمایش این فیلم ها رو به رو بودیم، از سالن های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و آموزش و پرورش استفاده کنیم تا این ظرفیت از بین نرود.

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از همکاری آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با این بنیاد به منظور نمایش فیلم های کودک و نوجوان خبر داد و گقت: خوشبختانه این دو نهاد برای در اختیار قرار دادن ظرفیت های نمایش خود اعلام آمادگی کرده اند و کارشناسان بنیاد هم از سینماها و سالن های موجود بازدید کرده اند و امیدواریم بتوانیم خیلی زود در تعامل با انجمن صنفی نمایش این سینماها را ساماندهی و به عنوان متصدی با همکاری بخش خصوصی این هدف را پیش ببریم تا اکران سینمای کودک همزمان با سال تحصیلی جریان داشته باشد. ضمن این که بنیاد سینمایی فارابی هم در تولید فیلم های کودک و همچنین رصد سینمای جهان در این حوزه به وظایف خود عمل می کند.
کد خبر: 439    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت 16:57
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter