سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
در آیین تجلیل از اعضای هیأت های انتخاب و داوری جشنواره فیلم‏های نوجوانان
حجت اله ایوبی: جشنواره فیلم نوجوانان نسیم امید در سینمای ایران است


رئیس سازمان سینمایی در آیین تجلیل از هیات‏های انتخاب و داوری بیست و نهمین جشنواره بین‏المللی فیلم‏های نوجوانان گفت: المپیاد فیلمسازی که شور و شوقی وصف‏ ناپذیر در شهرهای گوناگون پدید آورد، نویدبخش آینده‏ای روشن برای سینمای ایران است.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، حجت اله ایوبی در این آیین که با حضور علیرضا تابش مدیرعامل، علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره و مهدی پیماندار خزانه‏ دار بنیاد در محل بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد افزود: جشنواره فیلم نوجوانان نسیم امید در سینمای ایران است. جشن رویش شکوفه‏‌ها در بوستان فرهنگ و هنر ایران زمین. همایش تبسم نسلی دیگر به هنر سینما و جای خوشوقتی است که استان همدان مهد تمدن ایران اسلامی و سرزمین حکمت و ادب، میزبان این همایش بزرگ بود.
ایوبی ضمن اشاره به استقبال بی نظیر از المپیاد فیلمسازی و همچنین نیروهای افتخاری نوجوان برای همکاری با جشنواره، ادامه داد: همه کسانی که برای برپایی این رویداد مهم کوشیدند به ویژه علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد به دلیل حمایت کامل از جشنواره و دبیر فرهیخته جشنواره علیرضا شجاع‏‌نوری به جهت آرامش و سعه صدری که علی‏رغم ناملایمات داشتند سپاسگزارم و همت بلند مردم و مدیران استان همدان را ارج می‌‏نهیم.
در ادامه علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد فارابی نیز ضمن ارائه گزارشی از جشنواره به ویژه در خصوص انتخاب شهر همدان گفت: به طور شایسته و گریزناپذیری، تلاش‏های جدی و گسترده‌‏ برای تحقق هدف‏های والای جشنواره و ارتقای موقعیت و کیفیت جشنواره و افزایش اعتبار بین‏ المللی آن، صورت می‌پذیرد.
وی افزود: امیدواریم جشنواره نوجوان، استعدادهای شگرف و برتر در زمینه‏‌های هنری و سینمایی را کشف کند و گام‏های استواری در راه رسیدن به منزل‏گاه‏ های توسعه فرهنگی، اتحاد و همدلی نوجوانان بردارد.
علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره نیز در این آیین ضمن تقدیر از علیرضا تابش و همکارانش که همه امکانات و ظرفیت‏ های بنیاد را در اختیار جشنواره قرار دادند و همه گروه‏هایی که به یاری جشنواره شتافتند، گفت: اين اولين جشنواره نوجوانان است كه در ايران برگزار مي‏شود و اين جداسازى از جشنواره كودك، به معناى اين است كه شتاب فاصله‏ گيرى نسلها، از سرعت فكرى ما جلوتر رفته است.
وی افزود: اگر ما بزرگترها بتوانيم خانه تكانى بكنيم، و اعتماد كنيم به اين گروه سنى پر از شور و خيال و انگيزه، قطعاً در دنياى شيرين‏ ترى زندگى خواهيم كرد.
شجاع نوری ادامه داد: اميدوارم اين شروع ادامه دار باشد و نوجوانان هم پاسخ خوبى به اين اعتماد دهند!
مجتبی راعی کارگردان نیز طی سخنانی از همه کسانی که در برگزار این رویداد بین‏ المللی تلاش کردند تقدیر کرد و روند کلی برگزاری جشنواره را مثبت ارزیابی نمود.
در این آیین، مرضیه برومند با اشاره به سفر خود برای شرکت در جشنواره فیلم نوجوان و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: فضای شهر همدان برای برگزاری جشنواره تئاتر بهتر مُهیا و آماده شده بود و خواستار بررسی مسئله در کمیته‏ های جشنواره شد.
وی استقبال مردم و خانواده‏های همدان از جشنواره‏های هنری را سرمایه‏ای برای فرهنگ و هنر کشور دانست.
در پایان نیز با حضور حجت اله ایوبی، علیرضا تابش و علیرضا شجاع نوری با ارائه لوح تقدیر از هیئت داوری و انتخاب جشنواره تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم مهدی ارگانی، وحید نیکخواه آزاد، محمدرضا گوهری، محسن چینی فروشان، کامبوزیا پرتوی، مجتبی راعی، حمید جبلی، مرضیه برومند، نیما عباسپور، داریوش غریب زاده، امیرشهاب رضویان، ابراهیم فروزش، محمدرضا صارمی کریمی، جلال فاطمی، حمیدرضا سلیمی، سیدحسن مهدوی‏فر، رضا محمدی، التفات شکری‏ آذر، پوران درخشنده، هنگامه مفید، سهیلا علوی‏زاده، ضحی اقدامی، ناصر باکیده مدیر اجرایی جشنواره، جلیل اکبری‏ صحت مدیر ارتباطات و اطلاع‏ رسانی جشنواره، مجتبی اقدامی دبیر مسابقه فیلمنامه نویسی حضور داشتند.
کد خبر: 433    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 20 مهر 1394 ساعت 14:40
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter