سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
شجاع نوری:
برای سینمای نوجوان ایران آینده خوبی را ترسیم می کنیم


به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، علیرضا شجاع‌نوری در آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در همدان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره اظهار کرد: حدود 100 نوجوان همدانی در این جشنواره ما را کمک کردند که بیشتر آن‌ها حداقل به یک زبان خارجی تسلط داشتند.
وی با بیان اینکه این نوجوانان از فعال ترین اعضای ستاد جشنواره بودند به برگزاری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: در فراخوان این المپیاد، از نوجوانان سراسر ایران از 12 تا 19 سال دعوت کردیم که فیلم‌های 3 دقیقه ای خود را برای جشنواره ارسال کنند.
دبیر بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان  افزود: این المپیاد با همت بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوان ایران با اعلام فراخوان از سراسر ایران برگزار شد.
وی اظهار کرد: پس از آن، بیش از 1000 نفر به دفاترانجمن سینمای جوان مراجعه کردند و بیش از 400 فیلم سه دقیقه ای انتخاب شد که 86 فیلم در مرحله پایانی در جشنواره شرکت کردند.
شجاع نوری با ابراز امیدواری از اینکه روزی که هر ایرانی حداقل تجربه ساخت فیلم 1 دقیقه ای را داشته باشد، افزود: برای سینمای نوجوان ایران آینده خوبی را ترسیم می کنیم.
وی در ادامه از حضار خواست به احترام نوجوانانی که فیلم ساخته‌اند بایستند و آنها را تشویق کنند.
دبیر بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان  این موضوع را به معنای حمایت از آنان دانست و افزود: باید نوجوانان سرزمین مان را حمایت و پشتیبانی کنیم.
کد خبر: 423    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 21:39
International Children Film Festival
www.icff.ir







HTML hit counter