سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی
المپیاد فیلمسازی نخستین گام برای سپردن جهان به دست نوجوانان


امروز پایانِ بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلمهای نوجوانان ایران، آغاز حرکت صاحبان اصلی جشنواره -یعنی - نوجوانان همدان و سراسر ایران است.
آنان که در قالب نیروهای داوطلب، خبرنگار، تشریفات، عکاس، مترجم، داور و یا شرکت کننده در المپیاد فیلمسازی نوجوانان از سراسر کشور‌، به جشنواره شور و عشق بخشیدند .
شهر ابن سینا و باباطاهر به این شور و شوق بالید .
هنرمندان و هنردوستان و مهمانان عزیزِ داخلی و خارجی !
جشنواره 29 با همه جشنواره های پیش از آن یک تفاوت عمده داشت و آن شور و شوق تازه ای بود که "نیروهای داوطلب" با تعصب ، همت ، نجابت و رفاقت به پای جشنواره خودشان ریختند.
تیم برگزاری جشنواره به دلیل زحمات طاقت فرسا ،گاه خسته و گاه، کم امید می شدند. اما انرژی ما ؛ پاکی ، صداقت و همراهی نوجوانان همدان ، داوطلبان و اعضای المپیاد از سراسر ایران ، خون رگهای این جشنواره سینمایی بود.
***
بنیاد سینمایی فارابی براساس وظیفه خود همچنان به حمایت از سینمای کودک ، نوجوان و بزرگسال ادامه خواهد داد اما من و همکارانم به یاد خواهیم داشت که دغدغه های نوجوانان ایران باید در قاب سینمای ملی به زبان هنر تلالو یابد و این میسر نمی شود مگر با کمک همه خانواده های ایرانی که نسلِ نو را صاحب امروز هم می بینند.
آنچه در ذهن نوجوانِ امروز ما می گذرد همان تصویری است که فردای سرزمین ما را خواهد ساخت، به این جهت است که می توان جشنواره فیلم نوجوان همِدان و بخصوص المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور و زمینه‌ای که در آن برای شناخت استعدادهای نوجوان فراهم شد را، گامی در جهت شناخت آینده ایران و برنامه‌ریزی بر اساس اندیشه‌های شهروندان فردای کشورمان دانست.
ما امسال در جشنواره همدان و المپیاد فیلمسازی نوجوانان، نخستین گام را برای سپردن جهانمان به دست این نسل برداشتیم. نسلی که "جهانی عاری از خشونت و صلح پایدار" را خواهد ساخت.
باید بپذیریم که نوجوانِ امروز ما با نوجوانِ نسل‌های پیشین متفاوت است. او بیشتر از ما جهان را میشناسد ، اگر چه جنگی را درک نکرده اما بیشتر از ما با جنگ و صلح و تنش و تدبیر و تفاوتهای این دو آشناست.
او به واسطه جهان بی‌مرزی که در آن متولد شده و بار آمده، بهتر از نسل‌های پیشین اهمیت صلح را می‌شناسد و نقش هنر را در پیشبرد آن بهتر از همگان میداند.
***
آقایان و خانم ها
جشنواره 29 به افتخار نوجوانان همِدان و سایر نوجوانان کشورمان و حضور مفید و موثر آنان، به واقع، جشنواره نوجوانان بود .

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سخنان خود از مسئولان، هنرمندان و دست اندرکاران جشنواره به این شرح تشکر کرد

با احترام به خانواده های شهر همدان به دلیل تربیت صحیح و درست نوجوانان ، از مدیریت استان در معرفی، جذب و آموزش نیروهای داوطلب و همیاری همکاران ما در سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی تشکر و قدردانی می کنم.
جا دارد همین جا از رهنمودها و حمایت های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای جنتی و همراهی و همیاری ریاست محترم سازمان سینمایی کشور جناب آقای دکتر ایوبی و همکاری و مساعدت های استاندار محترم استان همدان برادر عزیز جناب آقای مهندس نیکبخت و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری برادر ارجمند جناب آقای الهی تبار ، در برپایی این رویداد هنری تشکر و قدردانی کنم.
سپاس خود را از تلاشها، مراقبت ها و مدیریت متفاوت برادر عزیزم جناب آقای علیرضا شجاع نوری دبیر هنرمند این جشنواره و المپیاد ، دبیر و اعضای هنرمند و فرهیخته ی شورای راهبری و سیاستگذاری سینمای کودک و نوجوان، همکاران عزیزم در بنیاد سینمایی فارابی و دبیرخانه ستاد جشنواره و المپیاد در تهران، جناب آقای عبادی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاران گرامی شان، انجمن سینمای جوانان ایران ، جناب آقای حیدری مدیر انجمن سینمای جوانان دفتر همدان و همکاران تلاشگرشان ، نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی ، رسانه ملی ، رسانه های استان، مدیریت محترم صدا و سیمای استان همدان جناب آقای مهندس میسر ، شهردار محترم همدان،اداره کل آموزش و پرورش استان، ستاد برگزاری جشنواره و المپیاد در استان همِدان، نیروهای انتظامی،حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانداران شهرستانهای استان همِدان، آتش نشانی، اورژانس،مدیریت بهداشت و درمان استان، هتل باباطاهر،هتل آرین،هتل ورزش، خانه معلم و کارکنان استانداری ، مخاطبان عزیز جشنواره در سراسر استان و صاحبان آثار و هنرمندان خلاق و ارزشمند کشورمان و مهمانان و داوران خارجی اعلام می دارم.


علیرضا تابش در پایان سخنان خود از حاضران خواست به یاد قهرمانان و شهدای نوجوانِ میهن مان و به افتخار این نسل که فردا را ، امروزمی سازد ؛ قیام کنند.
کد خبر: 420    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 21:21
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter