سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مرضیه برومند
حس خوب امیدواری ویژگی یک فیلم خوب برای نوجوانانمرضيه برومند با اشاره به اينكه كودكان و نوجوانان به سينما و فيلم خوب نياز دارند، گفت: فيلم خوب فيلمي است كه ضمن ایجاد سرگرمی برای كودكان و نوجوانان به آن ها اميد دهد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‎رساني جشنواره، کارگردان فیلم مشهور «شهر موش‌ها» با بيان اينكه متاسفانه تولید فیلم برای  كودكان محدود است  گفت: به دلیل طولانی شدن زمان توليد اين تفكر ايجاد مي‌شود. مثلا پروژه‎اي مثل «شهر موش‌ها» 2 تا 3 سال وقت برد.
اين كارگردان محبوب سينماي كشور با اشاره به اينكه خواسته ما هم اين است كه جوانان كار كنند و ما در كنارشان باشيم و راهنمايي كنيم، بيان كرد: متاسفانه اين اتفاق نمي‌افتد زیرا هم بستر و زمينه‌سازي مناسب نيست و هم حمايت لازم نمي‌شود.
وی به المپياد فيلمسازي به عنوان حركتي بسيار خوب  اشاره كرد.

برومند با بيان اينكه معتقدم نشاندن بچه هاي امروز در سينما اصلاً كار سختي نيست، عنوان كرد: اگر كسي براي زمان خودش فيلم بسازد حتما موفق خواهد شد چراكه كودكان فيلم زمان خود را مي خواهند.
وي با تاكيد براينكه «شهر موش ها» را طوري نساختم كه متكي به كارها و موفقيت‌هاي گذشته باشم، گفت: تلاش خود را كردم كه كودك روز، آن فيلم را ببيند و به همين خاطر با ريتم كودك زمانه آن را ساختم.
این کارگردان ادامه داد: اگر فيلمسازي براي زمانه خود فيلم بسازد، به طور قطع بيننده ايراني و داخلي هم ترجيح مي‌دهد اول فیلم همزمان با خواسته های خود را ببيند. اما وقتي آثار يا نگاه بیشتر سازندگان فیلم‌ها تنها جشنواره اي است، تماشاگر داخلي ناديده گرفته مي شود.
این كارگردان و فيلمساز كودك و نوجوان ادامه داد: نبايد به مشكلات زمان‌بر پرداخت. بهتر است به مسائلي بپردازيم كه مي‌توانيم در آن راحت تر، ساده ‌تر و مستقيم تر حرف بزنيم.

این کارگردان با اشاره به امكانات فيلمسازي فراواني كه در حال حاضر براي جوانان و نوجوانان وجود دارد، گفت: مي‌دانم كه مشكلات بسياري وجود دارد كه جوانان را افسرده و نااميد مي‎كند، اما من مي‌گويم اميدوار باشيد و با همين ابزار فرهنگي حرف خود را بگویید.
مرضیه برومند در پایان با تاكيد براينكه فيلمسازان نوجوان به دنبال سوژه جديد بروند، گفت: من پیشنهاد می کنم به دنبال كارهاي خلاقانه، بدون تصاویر خسته‌كننده و طولاني بروید و به موضوعات امروزي بپردازيد، چراكه در فيلم هاي جشنواره آن چه از بچه‎هاي امروز نشان مي دهند باید تصویر بهتری باشد.

کد خبر: 408    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 13:17
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter