printlogo.png
کارگردان المپیادی فیلم «درخشش»:
صبر و خلاقیت لازمه رسیدن به موفقیت


میلاد جعفری كارگردان فیلم «درخشش» که از آبادان در اولین المپیاد فیلمسازی همدان شركت كرده است، در گفت و گو با ستاد خبری این المپیاد گفت: من 19 ساله و فوق دیپلم نفت هستم. فیلمسازی را در یك دوره هفت ماهه كه در انجمن سینمای جوان برگزار می‌شد، آموخته و شاگرد استاد سید وحید طباطبایی بودم.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی، وی در مورد داستان فیلمش توضیح داد: «درخشش» داستان خانواده‌ای است كه در مسیر سفر از شهری به شهر دیگر هستند. در همین حین اتومبیل پنچر می‌شود و داستان فیلم درادامه به پیدا کردن پلاک یک شهید در منطقه ای که سابق بر این منطقه جنگی بوده ختم می شود.
جعفری درباره چگونگی فیلمساز شدنش توضیح داد: مدتی قبل در مناطق جنگی آبادان در حال فیلمبرداری بودم که متوجه پلاك یك شهید شدم. ایده فیلم از این موقعیت پیدا شد.
وی ادامه داد: فیلمسازی البته پیچیدگی‌های خودش را دارد، اما باید صبر و خلاقیت داشته باشی تا بتوانی موفقیت كسب كنی. دوست دارم كه با كارها و تجربیات فیلمسازان همشهری‌ام، مانند ناصر تقوایی، بیشتر آشنا شوم و نام شهرم، آبادان، را زنده نگه دارم.
كارگردان فیلم «درخشش» که قصد دارد همچنان به فیلمسازی ادامه دهد گفت: به فیلم ساختن ادامه خواهم داد، فیلمسازی برای اقناع روحی انسان مفید است، چون از این راه می‌توانی تمام ایده‌هایت را نشان دهی. دوست دارم فیلم‌هایی كه می‌سازم كلیشه‌ای نباشند.
این فیلمساز جوان درباره شرایط فیلمسازی در شهر خود اظهار کرد: شرایط سخت است. تجهیزات انجمن سینمای جوان آبادان باید بیشتر شود. ما برای ساخت فیلم باید به دنبال تهیه‌كننده از شهرهای دیگر باشیم. اما با وجود این مشكلات، می‌شود فیلم ساخت؛ چون همدل‌ هستیم.
وی که از طریق تبلیغات شهری از المپیاد فیلمسازی باخبر شده و به همراه دوستان‌اش در این برنامه ثبت‌نام كرده است، معتقد است كه دوره برگزار شده در انجمن سینمای جوان آبادان دوره بسیار مفیدی بوده كه نتیجه آن چند كارگردان جدید است.

کد خبر: 405    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 12:44