printlogo.png
«قصه سینماجات عهد بوق» در همدان رونمایی شد


کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» تالیف سیدعلی کاشفی خوانساری و از انتشارات بنیاد سینمایی فارابی رونمایی شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» در آیین رونمایی از کتابش با بیان اینکه این کتاب روایت ساده‌ای از تاریخ سینمای ایران است، اظهار کرد: چاپ این کتاب در مدت زمان کوتاه فراهم شد.
سیدعلی کاشفی خوانساری در ادامه از میزبانی همدان برای جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان تشکر کرد و گفت: همدان با برگزاری جشنواره‌های مختلف به یکی از قطب‌های کودک و نوجوان تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه نویسندگان بزرگی از دیار همدان در عرصه کودک و نوجوان هستند، افزود: امیدواریم همدان با تمرکز بیشتر بر روی برنامه‌های کودک و نوجوان به زودی به یکی از قطب‌های کودک و نوجوان تبدیل شود.
نویسنده کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» با تاکید براینکه برپایی المپیاد فیلمسازی اتفاق خوب و قابل تامل در عرصه فیلمسازی است، اظهار داشت: برگزاری المپیاد فیلمسازی برکات زیادی را به همراه دارد.
کاشفی خوانساری در خصوص کتاب «قصه سینما جات عهد بوق» گفت: مجموعه نوشته‌های این کتاب سال‌ها پیش در نشریه باران به سردبیری حسن احمدی منتشر شده بود.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: سینمای کودک و نوجوان یک موضوع میان‌رشته‌ای بوده که رشد و تعالی آن نیازمند تعامل بین هنرمندان و نویسندگان است.
نویسنده کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» با بیان اینکه آثار مکتوب در جشنواره‌ها ماندگارترین یادگارها هستند، افزود: کتاب‌های مختلفی که هر ساله در جشنواره تئاتر رونمایی شده جریان‌سازی شده است به طوری که رشته کودک و نوجوان به عنوان گرایش در دانشگاه‌ها درآمده است. کاشفی خوانساری با تاکید بر اینکه نباید به سینمای کودک و نوجوان تنها به عنوان یک ژانر نگاه کرد، گفت: اگر سینمای کودک بالنده شود به دنبال آن سینمای کشور به رشد و بالندگی می‌رسد.
وی بیان کرد: کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» با بیانی ساده و طنزگونه اتفاقات مهم در تاریخ سینمای ایران را به رشته تحریر درآورده است.
نویسنده کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» گفت: امیدواریم این کتاب آغازی باشد تا نوجوانان نیز به عنوان هنرمند و تحلیلگر سراغ حوزه سینما بروند.
در این آیین که با اجرای رضا آژ برگزار شد، علیرضا تابش، علیرضا شجاع نوری، علیرضا رضا داد، فاضل عبادی، فروتن، مردای نور، مصطفی جمشیدی، فریال بهزاد، ابراهیم فروزش، احمد بیگلریان، مسعود نجفی، جلیل اکبری صحت، داوران نوجوان، اصحاب رسانه و... حضور داشتند
کد خبر: 384    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 18:40