سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار شد:
بنياد بوعلي سينا تقويت شود

 

عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت: بنياد بوعلي سينا نقش مهمي در معرفي نقش برجسته شيخ الرييس بوعلي سينا به جهان دارد در همين راستا نياز است تا بار ديگر فعاليت هاي اين بنياد تقويت شود.

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، احمد مسجدجامعي در بازديد از آرامگاه بوعلي سينا اظهار کرد: بنياد بوعلي سينا در سال‌هاي اول فعاليت خود برنامه‌هاي وي‍‍‍ژه‌اي را در نظر گرفت و اساسنامه ای نیز تدوین شد ولی متاسفانه در دولت‌هاي بعدی فعاليت اين بنياد دچار گسستگي شد.

وی با بیان اینکه نبايد وقتي يك دستگاه اجرايي دچار تغيير مي‌شود چنین مراكزی تضعيف شوند، گفت: اين بنيادها در معرفي بزرگان و مفاخر نقش ارزنده‌اي ايفا مي‌کنند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به اینکه در معرفي بوعلي سينا كار زيادي انجام نشده، افزود: در دوره هاي پيشين معرفي بوعلي بيشتر از سال هاي اخير بوده است.

وي با بیان اینکه اعراب به دنبال اين هستند بوعلي سينا را به خود نسبت دهند، اظهار کرد: باید مراقب این وضعیت بود.

مسجدجامعی شهر همدان را داراي ساختار مهندسي ويژه‌اي دانست و افزود: طراحی این شهر تحت تاثير شهرهاي آلماني بوده و برخي آثار نيز همچنان پا برجاست.

وي اضافه كرد: همدان در زمينه حوزه برنامه‌ريزي شهري داراي سابقه خوبي بوده و شهري منظم و هندسي است.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران آب و هواي اين استان را مهمترين شاخصه آن عنوان كرد و ادامه داد: همين آب و هوا و موقعيت جغرافيايي باعث شده بود بسياري از شخصيت‌هاي علمي اين استان را مقصد قرار دهند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گردشگري تابستاني را يكي از بهترين ظرفيت‌هاي اين استان دانست و افزود: حفظ طبيعت استان يكي از مهمترين نيازهاي آن به شمار مي‌رود كه نيازمند برنامه ريزي مناسب است.

 

 

کد خبر: 378    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 17:34
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter