printlogo.png
علی وفایی خواستار شد:
رفع فضای بی‌اعتمادی در آموزش و پرورش نسبت به سینما


مدرس کلاس‌های داوری نوجوانان ، نخستین المپیاد فیلمسازی در این جشنواره را بسیار ارزشمند دانست و گفت: امیدوارم المپیاد فیلمسازی، هر سال پرفروغ‌تر از گذشته شود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، علی وفایی از تفکیک جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان استقبال کرد و اظهار داشت: این تفکیک به شرطی که با نگاه تخصصی اهالی سینما و فیلمسازان باشد بسیار اثرگذار خواهد بود.
مدرس کلاس‌های داوری فیلم‌های نوجوانان با بیان اینکه فیلم‌های اکران شده در جشنواره تاکنون خاستگاه اجتماعی داشته، افزود:
باید به نوجوانان فعال، قدرتمند و دارای ارتباط موثر نیز در فیلم‌ها پرداخته شود.
وی با بیان اینکه باید سینمای نوجوانان را دقیق‌تر ببینیم و بهتر به آن بپردازیم، گفت: دنیای نوجوانان سرشار از جذابیت است.
وفایی سینمای نوجوان در تاریخ سینمای ایران را بخش موفقی دانست و اظهار کرد: با وجود کارگردانان بزرگ در این عرصه، سینمای نوجوان در ایران پرسابقه و ریشه‌دار است.
وی افزود: اگر فیلمسازان، دنیای نوجوان را کشف کنند به طور حتم سینمای نوجوان پر از حرارت، نشاط و سوژه خواهد بود.
مدرس کلاس‌های داوری فیلم‌های نوجوانان با بیان اینکه باید فضای ابهام، بدفهمی و بی‌اعتمادی نسبت به هنر سینما از آموزش و پرورش گرفته شود، گفت: اینکه آموزش و پرورش در جشنواره مفقود باشد، درست نیست، زیرا این مکان، بهترین موقعیت برای بروز استعدادهاست.
وی با بیان اینکه البته مسئولان آموزش و پرورش در این جشنواره حضور داشتند، ادامه داد: به نظر من معلمان و اولیا باید در اکران فیلم‌ها حضور یابند و به سینما بی‌اعتماد نباشند.
وفایی اضافه کرد: همانگونه که المپیاد فیزیک، ریاضی، شیمی و سایر رشته در مدارس وجود دارد المپیاد فیلمسازی نیز باید وجود داشته باشد و دانش آموزان با آسودگی خاطر نسبت به آن تشویق شوند.
وی با بیان اینکه فضای بی‌اعتمادی و ابهام نسبت به سینما در آموزش و پرورش شکسته شود، استقبال مردم از جشنواره را بالاترین امتیاز آن دانست و گفت: متاسفانه تبلیغات جشنواره در سطح شهر و مدارس کمرنگ بود که باید برای سال‌های بعد این مشکل رفع شود.
مدرس کلاس‌های داوری فیلم‌های نوجوانان تأکید کرد: البته یکی از دلایل این امر اعلام دیرهنگام برگزاری جشنواره در همدان بوده است.
کد خبر: 353    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 20:56