سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
ناصر باکیده:
آثار المپیاد فیلمسازی نوجوانان سرشار از امید بودند

مدیر اجرایی بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان گفت: آثار المپیاد فیلمسازی نوجوانان سرشار از امید و انرژی بودند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، ناصر باکیده با بیان اینکه جشنواره نوجوان در مسیر برگزاری جشنواره استاندارد تخصصی قرار گرفته است، اظهار کرد: این موضوع باید برای همه قابل فهم باشد.

وی با بیان اینکه نوجوانی طیفی است که دغدغه‌های فرد در آن بر عکس کودک و خردسال است، گفت: دوره نوجوانی عبور از دنیای خیال به دنیای واقعی است و باید به آن اهمیت ویژه‌ای شود.
مدیر اجرایی جشنواره فیلم‌های نوجوانان همدان برگزاری المپیاد فیلمسازی را اقدامی منحصر به فرد در جشنواره دانست و افزود: المپیاد فیلمسازی می‌تواند در راستای ارتقای دانش سینمایی نوجوانان تدوام پیدا کند.

وی با بیان اینکه نوجوانان می‌توانند از این رهگذر با جریان تولید فیلم و سینما آشنا شوند، افزود: استعدادیابی از دیگر اهداف برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان است.
باکیده با بیان اینکه در جشنواره امسال تنوع زیادی در بخش سینمای بلند و کوتاه و همچنین المپیاد فیلمسازی به چشم می‌خورد، افزود: در بین آثار خارجی نیز، کارهایی با موضوع نوجوان صرف به چشم می‌خورد که قابلیت فرهنگی اکران در ایران را داشت.

وی با بیان اینکه آثار المپیاد فیلمسازی نوجوانان سرشار از امید و انرژی بودند، اظهار کرد: امیدواریم در حوزه نوجوانان آثاری را شاهد باشیم که علاوه بر جنبه مفرح ان؛ رویکرد اجتماعی و نقادانه‌ای داشته باشد.
مدیر اجرایی جشنواره فیلم‌های نوجوانان همدان با بیان اینکه صاحبان اصلی جشنواره نوجوانان هستند، در پایان اضافه کرد: هر شب نشست‌های تخصصی در کانون پرورش فکری همدان با حضور هنرمندان و کارگردانان برگزار می‎شود.
کد خبر: 341    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 17:24
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter