printlogo.png
محسن افشاری فیلمساز و روزنامه نگار پیشنهاد داد:
تاسیس یک مدرسه فیلمسازی در همدان


محسن افشاری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه بنیاد سینمایی فارابی می‌توانند با همکاری آموزش و پرورش یا اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای ایجاد یک مدرسه فیلم‌سازی وارد مذاکره شده و این اتفاق را رقم بزنند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، این فیلمساز و روزنامه نگار همدانی با بیان اینکه آمدن جشنواره به همدان یک اتفاق بسیار مطلوب است، افزود: امیدوارم مسئولان استان همدان قدر این اتفاق بزرگ را بدانند و زیرساخت‌های لازم برای ماندگاری این جشنواره و المپیاد فیلم ‌سازان نوجوان در همدان را آماده کنند.
محسن افشاری تفکیک بخش کودک و نوجوان در جشنواره بین‌المللی فیلم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: دنیای نوجوانان از نظر روحی و احساسی با دنیای کودکان متفاوت است و باید این مسأله را از زاویه‌ای دیگر مورد بررسی قرار داد.
افشاری گفت: تولید فیلم ها توسط فیلمسازان و فعالان این حوزه صرفا برای جشنواره اتفاق خوشایندی نیست و برای تداوم پویایی جشنواره‌ ها باید از ساخت فیلم‌های و اکران آن ها حمایت کرد.
وی با تاکید بر پررنگ ‌تر شدن بخش بین‌المللی جشنواره، ادامه داد: امیدوارم مسئولان زیرساخت‌های لازم و ساختارهای مورد نظر را برای شاخص شدن این جشنواره به نام همدان فراهم کنند تا شاهد برگزاری هرساله آن باشیم.
وی با بیان اینکه برای تبدیل همدان به مهد سینمای نوجوان باید تصمیم‌گیری‌ های جسورانه ‌ای از سوی مسئولان انجام شود، تصریح کرد: فعالان سینمایی در سراسر کشور برای انجام فعالیت ‌های خود در حوزه نوجوانان باید بتوانند به همدان تکیه کرده و این شهر حامی تولیدات خلاقانه و موثر باشد.
افشاری با بیان اینکه در کنار جشنواره برنامه‌های جانبی نیز برای برجسته و خاص کردن جشنواره در نظر گرفته شود، ادامه داد: انجمن سینمای جوانان ایران بخصوص دفتر همدان که نقش محوری در این حوزه دارند باید در طول سال برنامه‌های مشخصی را در این حوزه تدوین کنند.
وی با تأکید بر اینکه از استعداد بچه ‌های همدانی به دلیل موقعیت جغرافیایی و ثروت‌های ادبی نباید غافل شد، خاطرنشان کرد:‌ یک استعداد ذاتی در بسیاری از جوانان و نوجوانان همدان وجود دارد که باید با هدایت این استعدادها چشم‌ انداز پویا و جدیدی را در این عرصه ایجاد کرد.
این فیلمساز وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری مادی و معنوی نه تنها از سوی وزارت ارشاد اسلامی بلکه با همکاری استانداری و سایر نهادهای مرتبط با سرمایه‌گذاری در انجمن سینمای جوانان صورت گیرد.
افشاری از حمایت های استاندار همدان، انجمن سینمای جوان ایران و جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه برای بازگرداندن این جشنواره به استان همدان قدردانی کرد.
کد خبر: 332    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 13:19