سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
اسامی داوران بخش مسابقه سینمای بین الملل جشنواره فیلم های نوجوانان اعلام شد

داوراني از کشورهاي آلمان، لبنان، اکراين، فيليپين و ايران فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي بين الملل بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم هاي نوجوانان را داور مي کنند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رساني جشنواره؛ از سوي عليرضا شجاع نوري دبير جشنواره، يوهانس اشميد از المان، ريم صالح از لبنان، اِوا نيمن از اکراين، روئنا مارتينز اولايان توزجو اقلو از فيليپين  و فاطمه معتمدآريا از ايران به عنوان اعضاي هيأت داوران بخش مسابقه سينماي بين الملل جشنواره معرفي شدند.

يوهانس اشميد  (آلمان)
کارگردان, فيلم نامه نويس فارغ التحصيل رشته تئاتر و پژوهش فيلم سازي، مطالعات تاريخ هنر در ارلانگن و مونيخ در بين سال هاي 1995-2001.
همکاري در بسياري از تئاتر ها و پروژه‌ هاي فيلم سازي به عنوان دستيار و مشاور کارگردان از سال 2000 به عنوان کارگردان مستقل مشغول فعاليت است . نخستين فيلم بلند داستاني اش را با نام Blode Mutze   در سال 2006 نوشت و کارگرداني کرد. اين فيلم در سال 2007  در بسياري از جشنواره هاي ملي و بين المللي برنده جايزه بهترين فيلم و بهترين کارگرداني شد.
دومين فيلم او با نام دختر زمستان که محصول مشترک آ‌لمان و اتريش است را در سال 2010 کارگرداني کرد. اشميد تا‌کنون بيش از 30 اپرا براي تئاتر کودکان نوشته است و جوايز متعددي را از آن خود کرده است. اون برنده جايزه بهترين فيلم کودک آلمان 2012، برنده فيلم بهترين فيلم نامه از جشنواره MDR-Rundfunkrat   جشنواره فيلم 2012 ‌، برنده جايزه نسل جوان از جشنواره Funf-Seen  2011 و برنده جايزه پروانه طلايي بهترين کارگرداني از جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان اصفهان – ايران است.

ريم صالح  (لبنان)
کارگردان، مستند ساز و بازيگر.
او پدري لبناني و مادري مصري تبار دارد در حال حاضر در قطر زندگي مي کند‌. صالح فارغ التحصيل رشته راديو و توليدات تلويزيون و فيلم سازي از دانشگاه لبناني- آمريکايي بيروت است.
او فعاليت خود را در زمينه فيلم سازي را با بازيگري در مجموعه هاي تلويزيوني آغاز کرد و در رقابت هاي محلي بازيگران مجموعه هاي تلويزيوني جوايز متعددي را از آن خود کرد . او تاکنون به عنوان دستيار کارگردان در بسياري از پروژه هاي فيلمسازي فعاليت داشته است که از جمله ميتوان فيلم «وقتي مريم لب به سخن گشود» ساخته اسد فولادکار 2001 اشاره کرد که برنده جايزه شده است. او همچنين يک فيلم کوتاه با نام «چشم غير مسلح» ساخته است و يک تئاتر بنام «بال ها» نوشته آرتو کاپيت را کارگرداني کرده است‌. صالح همچنين تا کنون فيلم هاي مستند تلويزيوني متعددي براي کانال کودکان الجزيره ساخته است.فيلم«چه پيش خواهد آمد» تازه ترين اثر براي اين کارگردان است که فيلم مستند مستقل است که صحنه هاي فيلم در سرزمين مادري کارگردان مي گذرد.

فاطمه معتمد آريا  ( ايران)
فاطمه(سيمين) معتمد آريا يکي از بازيگران سرشناس ايراني است‌که تاکنون بيش از 70 جايزه ملي و بين المللي از جشنواره هاي متعدد را از آن خود کرده اند.
او فعاليتش را از بازي در تئاتر ودر دوران نوجواني آغاز کرد و سال ها تجربه بازي در صحنه هاي مختلف تئاتر را در کوله بار حرفه اش دارد. او پس از سال ها تلاش به يکي از سرشناس ترين و آگاه ترين بازيگران ايران تبديل شد. او در بيش از 50 فيلم سينمايي بلند و کوتاه بازي کرده است و در کارنامه کاري اين بازيگر به سينماي ايران همکاري با کارگردانان خوب و مشهوري همچون عباس کيارستمي و رخشان بني اعتماد به چشم مي خورد. در بين جوايز متعدد بين المللي معتمد آريا مي توان به جايزه بهترين بازيگر زن از جشنواره مونترال 2011، جايزه افتخاري هنري لانگ لوا 2012 اشاره کرد. همچنين او داور بسياري از جشنواره هاي معتبر جهاني نيز بوده است. از جمله جشنواره هاي تورينو‌، روتردام، مونيخ، پوسان، توکيو، مصر، دهلي، بريسبن، تاجيکستان، ابوظبي و وسول. امسال پرتره ايي از فاطمه معتمد آريا بازيگر زن سينما و تلويزيون به همراه 15 چهره بين المللي حامي حقوق بشر در گالري سازمان ملل در نيويورک به نمايش در آمده است.

اِوا نيمن ( اوکراين)
فارغ التحصيل رشته حقوق از دانشگاه فيليپن آلمان‌، فارغ التحصيل رشته فيلم سازي از موسسه فيلم سازي برلين 2007 و ساخت فيلم مستند راه خدا به عنوان پروژه پايان نامه که در اين فيلم در سال 2007برنده جايزه بهترين فيلم اولي از جشنواره استعداد هاي درخشان فيلم سازي برلين شد.او ساختار يک فيلم کوتاه و 3 فيلم مستند بلند داستاني به نام هاي سامري اتومري 2001 ، مثل قديم ها 2004، راه خدا 2007، در رودخانه 2007، آهنگ برتر 2015 و ... را در کارنامه دارد که در جشنواره هاي متعدد بين المللي شرکت کرده و جوايز متعددي بدست آورده است. نيمان همچنين در بيست و هفتمين دوره جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان اصفهان جايزه ي ويژه هيئت داوارن و بهترين دستاورد هاي هنري را براي فيلم خواني با برجک کسب کرده او در حال حاضر در آلمان زندگي مي کند.

روئنا مارتينز اولايان توزجو اقلو  (فيليپين)
مؤسس و در حال حاضر مدير مؤسسه فيلمسازي و هنر براي کودکان در استانبول را بر عهده دارد.
علاقه وافر او به کودکان و سينماي کودک موجب شده تا مدت 30 سال به عنوان مشاور و برگزار کننده جشنواره هاي متعدد فيلم و تئاتر کودک فعاليت کند. او در زمينه هاي متعدد کارهاي کارشناسي و مشاوره انجام دهد. او کار خود را به عنوان يک معلم آغاز کرد و همزمان به ساخت فيلم هم مشغول بود. فعاليت فيلم سازي او در کنار تحصيلاتش در زمينه تربيت کودکان در نهايت او را به سمت کار، بر روي سينما کودک سوق داد‌. پيش از آغاز فعاليت در ترکيه جزء هيئت مؤسس بنياد فيلمسازي کودکان فيليپين فعاليت مي کرد‌. روئنا مارتينز تحصيلاتش در زمينه تربيت کودک را در دانشگاه فيليپين در سال 1983 به پايان رساند و در سال 1988  در مقطع کارشناسي ارشد فارغ التحصيل شد.
سال 1989 بورسيه ايي به او تعلق گرفت تا در دانشگاه درباره تاثير سينما بر تربيت کودکان مطالعه کند و در واقع مطالعات او در زمينه سينما و کودک از همين سال آغاز شد.
کد خبر: 331    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 12:58
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter