سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
حجت اله ایوبی در گفتگو با سیمای استان همدان:
عدالت فرهنگی در همدان حاکم است


معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به پخش فیلم های نوجوانان در شهرستان‌های همدان گفت: این نشان از عدالت فرهنگی در نقاط مختلف استان دارد
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، حجت‌الله ایوبی در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه استانی همدان اظهار کرد: سینماگران زبان گویای ملت ایران هستند زیرا زمانی که ایران زبانی برای صحبت با سایر کشورها نداشت، سینماگران توانستند پیام این ملت را با زبان مهر و مهربانی به جهان تفهیم کنند.
ایوبی گفت: با وجود اینکه بودجه سینمایی کشور نسبت به سایر کشورها بسیار اندک است؛ اما با همین بودجه اندک سالانه جوانان زیادی پای کار سینمایی آمده و فیلم‌های جدیدی را تولید می‌کنند.
وی وجود تعداد بالای فیلم اولی در کشور، امید را برای ادامه راه پررنگ‌تر می‌کند، افزود: با تلاش همین جوانان، تولیدات فرزندان این مرزوبوم به جشنواره‌های مطرح دنیا راه می‎یابند.
رئیس سازمان سینمایی کشور بیان کرد: در سال های گذشته مشکل اکران فیلم‌ها یکی از مهمترین مشکلات سینماگران بود که هم اکنون تا حدودی این مشکل برطرف شده است.
وی ادامه داد: ظرفیت اکران سالانه کشور حدود 50 فیلم بود اما با ورود گروه هنر و تجربه این مشکل تا حدود زیادی رفع شده و هم اکنون ظرفیت اکران در کشور به حدود 90 فیلم رسیده است.

سینما یک آیین جمعی است

ایوبی با بیان اینکه سینما یک آیین جمعی است گفت: هم اکنون وجود زیرساخت‌ها در سینماها برای جذب مخاطب حرف اول را می‌زند چراکه در گذشته مردم مجبور بودند برای تماشای فیلم به سینما بروند اما هم اکنون افراد در هر جا که اراده کنند می‌توانند به فیلم های مختلف دسترسی داشته باشند.
وی بیان کرد: با توجه به برخی تنش‌های و بی‌مهری هایی که هر از گاهی اتفاق می‎افتد، باید تولیدکنندگان خلاق تر بوده و ذوق بیشتری را در آثار خود به کار بگیرند.
رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه فضای سینمایی کشور فضایی احترام آمیز است؛ گفت: فیلم کودک و نوجوان هم در احیای سینمای ایران تاثیر گذار بود.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جشنواره فیلم نوجوان افزود: آمدن جشنواره فیلم نوجوانان یکی از درخواست‌های اهالی فرهنگ و هنر استان همدان بود که محقق شد.
وی اضافه کرد: جشنواره نوجوان هر دو سال یکبار برگزار خواهد شد و داوران حاضر در این دوره از جشنواره از عملکرد فیلمسازان راضی هستند.
وی با بیان اینکه نوجوانان ضامن آینده ایران هستند بیان کرد: 100 نوجوان در این دوره از جشنواره در المپیاد فیلمسازی حضور دارند.
ایوبی از اکران فیلم‌ها در سانس صبح برای دانش‌آموزان خبر داد و افزود: پخش فیلم و انتقال پیام مثبت بخشی از تربیت انسان است.

عدالت فرهنگی در همدان حاکم است

ایوبی با اشاره به پخش فیلم های نوجوانان در شهرستان‌های همدان گفت: این نشان از عدالت فرهنگی در نقاط مختلف استان دارد.
وی با اشاره به فوت هما روستا و تسلیت این اتفاق بیان کرد: ایشان یکی از بزرگان هنر و سینمای کشور بودند.
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان سوم تا هشتم مهر ماه در همدان برگزار می‌شود.

کد خبر: 328    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 12:17
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter