printlogo.png
ایوبی در جمع فیلمسازان نوجوان
به المپیاد فیلمسازی نوجوانان بسیار امیدوارم


به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های نوجوانان همدان، ‎حجت‎الله ایوبی در بازدید از مجتمع شهیدآوینی در همدان با بیان اینکه به المپیاد فیلمسازی نوجوان بسیار امیدوار هستم، اظهار کرد: برخی از کشورها هستند که در نهایت 5 تا 6 سال سینمای فعال و مطرح دارند اما در ایران این اتفاق رخ نداده و سینمای آن سال ها ادامه داشته است.
وی با بیان اینکه سینمای ایران در جهان مطرح است، افزود: این اتفاق به دلیل داشتن پشتوانه استواری چون مردم ایران، تمدن چندهزار ساله و ادبیات غنی ایران است که سینما را غنی کرده است.
رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه هنرمندان بزرگ در فضای ادبیات حافظ و سعدی رشد پیدا کردند، تأکید کرد: نوجوانانی که می خواهند وارد سینما شوند تاریخ و ادبیات ایران را مطالعه و باید با آن آشتی کنند زیرا این مطالب به گونه ای در کتاب مدارس مطرح می‌شود که نوجوانان را از ادبیات دور می کند.
وی با بیان اینکه سینمای ایران به دلیل غنای ادبی که دارد با سایر سینماهای جهان متفاوت است، افزود: نوجوانان و جوانان ایرانی بسیار متفاوت، با هوش و با ذکاوت‌تر از سایر نوجوانان هستند.
ایوبی تصریح کرد: برای موفقیت در سینما باید ایرانی فکر کرد و به دنبال کپی کردن نبود.
کد خبر: 318    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 20:48