printlogo.png
ریم صالح داور قطری:
سینمای ایران در منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است


داور قطری معتقد است که حضور در این نوع جشنواره ها و برگزاری آن نشان می دهد که سینمایی ایران  تا چه اندازه در منطقه اهمیت دارد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، ریم صالح درباره جشنواره فیلم نوجوان ایران گفت: به عنوان داور اولین بار است که به این جشنواره دعوت شدم اما با سینمای ایران از قبل آشنا هستم زیرا در سال 2011 به جشنواره اصفهان و همچنین جشنواره فجر آمده بودم و با اکثر شخصیت ها و چهره های فرهنگی آشنا بودم به همین دلیل هم فضای این جشنواره برایم فضای دوستانه و خوبی است.
وی ادامه داد: در قطر فیلم های زیادی از ایران نمایش داده می شود و اکثرفیلمسازان قطری با فیلم، فیلمسازان و داوران ایرانی آشنا هستند. چندی پیش بزرگداشت عباس کیارستمی را در قطر برگزار کردیم که خود من هم در این مراسم حضور داشتم.
ریم صالح  درباره کیفیت و سطح فیلم های جشنواره نیز گفت: من فقط فیلم های بخش داوری خودمان را دیدم و فرصت نشد تا فیلم های دیگر بخش ها را هم ببینم. برخی فیلم ها بسیار خوب و درخشان بودند اما برخی هم سطح شان متفاوت بود و تعجب کردیم که چطور هیات انتخاب این چند فیلم را را وارد این بخش کرده است.
وی خاطرنشان کرد: من در لبنان به دنیا آمدم و بزرگ شدم اما الان در قطر برای موسسه فیلم دوحه در کار می کنم و خوشحال می شوم که بتوانم در زمینه فیلمسازی و سینما با ایران درارتباط باشم.
این داور قطری همچنین گفت: برگزاری این جشنواره ها موجب ارتباطات فرهنگی بین کشورها می شود و از طریق همین جشنواره ها می توان ارتباطات فرهنگی را گسترش داد.

کد خبر: 317    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 20:39