printlogo.png
پراودا کایروا داور بلغارستانی و عضو سیفژ:
جشنواره فیلم کودک و نوجوان ایران فضای گرم و صمیمی دارد


داور بلغارستانی و عضو سیفژ معتقد است که جشنواره فیلم کودک و نوجوان ایران جشنواره ای متمایز است زیرا به صورت مشخص و برنامه ریزی شده به فیلم های کودک می پردازد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره  پراودا کایروا داور بلغارستانی و عضو سیفژ درباره سینمای ایران گفت: از سال 2000 به بعد این فرصت در کشور بلغارستان فراهم شد تا بتوانیم فیلم های خوبی از ایران ببینیم. فیلم هایی از کارگردانانی همچون عباس کیارستمی که تم شاعرانه خوبی دارد و همچنین جعفر پناهی و اصغر فرهادی که موفق به کسب جوایز بین المللی شد ضمن اینکه موضوع خوبی که این فیلم ها داشتند موجب شد تا به سینمای ایران علاقمند شدیم.
وی ادامه داد: من عضو اتحادیه فیلمسازان بلغارستان و سیفز هستم  به همین دلیل هم در سال 2011 جشنواره فیلم کودک ایران از ما را دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت داشته باشم و همان زمان متوجه شدیم که این جشنواره جایی است که به صورت مشخص و متمایز در مورد فیلم های کودک و نوجوان فعالیت می کند.
عضو هیات داوران سیفژ درباره جشنواره فیلم نوجوان ایران نیز گفت: امسال وقتی به عنوان اعضای هیات داوران دعوت شدم برایم افتخار بود که بیایم و همکارانم را دوباره ببینم و با آنها در ارتباط باشم.
پراودا کایروا ادامه داد: از جمله اتفاقات بسیار خوبی که در این نوع جشنواره ها می افتد این است که همه همکاران یکدیگر را می بینند و اتفاق جالب تر این است که در روز آخر همه داوران با گریه از هم خداحافظی می کنند.
وی همچنین گفت: فضای جشنواره فیلم کودک و نوجوان ایران بسیار گرم، دوستانه و خلاق است که این امر از خصوصیات خوب و بارز این جشنواره است.
این داور جشنواره در ادامه خاطرنشان کرد: من در حال حاضر استاد دانشگاه فیلمسازی در بلغارستان و عضو انجمن اتحادیه فیلم بلغارستان نیز هستم.
کد خبر: 316    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 20:30