printlogo.png
روایت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از تفکیک بخش‌های جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان


مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره تفکیک دو بخش نوجوان و کودک جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: از ابتدای امسال تاکنون براساس تقویم برنامه‌های دبیرخانه جشنواره، مجموعه برنامه‌ریزی در همه بخش‌ها و براساس زمان‌بندی تعیین شده انجام شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع ‏رسانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان؛ علیرضا تابش با اشاره به اینکه برای نهایی شدن شهر میزبان جشنواره، ابتدای خردادماه جلسه‌ای با حضور شهردار سابق اصفهان برگزار شد، افزود: قرار بر این شده تا بعد از نیمه خرداد ماه نشست هماهنگی با حضور همه مسئولین ذی‌ربط برگزار و تصمیم نهایی گرفته شود.
وی اظهار کرد: پس از استیضاح شهردار اصفهان و عدم کسب رأی اعتماد وی از شورای شهر اصفهان، تمامی توافقات با شهردار وقت اصفهان معلق شد. هر چند که این اتفاق خللی در پیگیری برنامه‌های جشنواره ایجاد نکرد.
تابش با بیان اینکه با انتصاب شهردار جدید اصفهان جلسه‌ای روز جمعه گذشته با حضور دکتر ایوبی، رییس سازمان سینمایی کشور، بنده با شهردار اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و سایر مسئولین برگزار شد که در این جلسه اصفهان اعلام کرد علاقه‌مند به میزبانی است اما با توجه به تأخیر پیش آمده مهر ماه امسال امکان میزبانی ندارد.
عضو شورای سیاست‌گذاری و راهبری سینمای کودک و نوجوان بیان داشت: بر این اساس شورای سیاست‌گذاری و راهبری سینمای کودک و نوجوان با حضور دکتر ایوبی تشکیل جلسه داد و موضوع را بررسی کرد.
وی گفت: این اتفاقات در حالی رخ داد که مسئولان، هنرمندان و اقشار مختلف مردم استان همدان به جد پیگیر و علاقه‌مند میزبانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان بودند.
تابش با اشاره به جلسه‌‌ای که با حضور استاندار همدان و دیگر مسئولین این استان برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه جمع‌بندی شورای سیاست‌گذاری و راهبری سینمای کودک و نوجوان را اعلام کردیم که با موافقت استاندار همدان جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در مهرماه سال‌جاری در همدان برگزار خواهد شد.

برگزاری المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان حرکتی در جهت تقویت سینمای نوجوان
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان (12 تا 19 سال) در سراسر کشور توسط این بنیاد گفت: این المپیاد حرکتی بزرگ در جهت تقویت سینمای نوجوانان خواهد بود.
تابش افزود: این المپیاد هم ‌اکنون در حال برگزاری است و  داوری آثار ساخته شده در این المپیاد در سطح ملی و بین‌المللی انجام خواهد شد و جوایز آن در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان اعلام می‌شود.  
وی تفکیک دو بخش جشنواره بین‏المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را زمینه ساز تحقق رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوع عدالت فرهنگی و رونق جشنواره‌ها در همه استان‌ها عنوان کرد و گفت: تفکیک دو بخش جشنواره سبب تخصصی شدن و ارتقای وضعیت سینمای کودک و نوجوان خواهد شد.
تابش در پایان این میزبانی را به همه مردم و هنرمندان استان همدان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین میزبان شایسته‌ای برای سینمای نوجوانان باشد.
کد خبر: 29    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 13 مرداد 1394 ساعت 15:18