printlogo.png
ابراهیم فروزش:
در داوری ها باید صادق باشیم

برگزاری جشنواره تلنگری بر چرخه تولید سینمای کودک است
ابراهیم فروزش داور بخش سیفژ جشنواره فیلم نوجوان با تاکید بر برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: در این جشنواره  تولیدات یک ساله سینمای نوجوان به نمایش گذاشته می‌شود و درواقع این جشنواره تلنگری بر چرخه تولید سینمای کودک است.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های نوجوانان، وی ادامه داد: با برگزاری جشنواره وضعیت تولید فیلم کودک و نوجوان دستخوش تحولات چشمگیری شده است که نتایج خوبی در بر خواهد داشت.

فروزش درباره داوری بخش نوجوان جشنواره گفت: جشنواره و داوری فیلم های کودکان و نوجوان می‌تواند در یک زمان باشد اما داوری این 2 باید از هم جدا باشد. زیرا مساله این 2 رده سنی کاملا مجزا است و همانطور که می دانید کودکان 4 سال تا کمتر از 10 سال الزاما مخاطبانی هستند که به عنوان رده سنی کودک گفته می شود.
وی با بیان اینکه رده سنی 18 سال هنوز نوجوان هستند، افزود: نوجوانی یعنی سنی که در آستانه ورود به جامعه است. ضمن اینکه این گروه سنی نیازهای خاص خود را دارند و با تولید فیلم هایی متناسب با آنها می توانیم به نیازشان پاسخ دهیم.

فروزش با بیان اینکه باید در داوری ها نهایت دقت را داشت ادامه داد: اگر از حساسیت ها و نگاه های جانبدارانه بگذریم باید توجه داشت که با اثری روبرو هستیم که در مجموعه سینما قرار دارد. اگر داورهای درستی داشته باشیم باید به ارزش های هر کسی با زبان و فرهنگ خود بپردازیم.
فروزش با بیان اینکه از اتفاقات خوب امسال جشنواره جداشدن 2 بخش کودک و نوجوان بود افزود: اگر توجه کرده باشید درجشنواره های سینمایی خارجی هم این دو را جدا از هم برگزار می کنند چون مخاطبان متفاوت هستند و فیلم های متفاوتی هم برای هر کدام از دو رده های سنی ساخته می شود.
این داور بخش بین الملل جشنواره نوجوان در مورد زمان برگزاری جشنواره گفت: این گونه بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد و نباید به صورت 2 سالانه برگزار شود.

داور بخش سیفژ جشنواره یادآور شد: سینمای ایران با ساخت فیلم های کودکانه به دنیا معرفی شد و نهال دیروز به درختی جوان و بیست و نه ساله  تبدیل شده که باید قدر این داشته ارزشمند را دانست.
فروزش در پایان گفت: در جشنواره امسال از نظر کمیت تعداد آثار بالا بود. بیش از 80 فیلم از 40 کشور که این باعث خوشحالی است. و چه بهتر که در سینمای ایران و جهان فیلم‌های بسیاری برای این گروه سنی یعنی نوجوانان ساخته می شود.
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی نوجوانان از سوم تا هشتم مهرماه در شهر باستانی همدان برگزار می‌شود.
کد خبر: 291    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 12:21