printlogo.png
داور سیفژ:
کیفیت فیلم های جشنواره نوجوان ایران بسیار بالا است

سایون آیدو داور سیفژ جشنواره از جزیره موریس معتقد است که مسئولین فرهنگی کشورش به اندازه کافی به سینمای کودک و نوجوان بها نداده اند و همین موضوع در من انگیزه شد تا عضو سیفژ شوم تا  بتوانم با کمک همکارانم در سیفژ سینمای کودک را در کشورم تقویت کنم تا آنجا که روزی شاهد باشیم موریس هم متولی سینمای کودک و نوجوان باشد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی، سایون آیدو گفت: من کارگردان فیلم های مختلفی درباره کودکان هستم البته تجربه کار در تلویزیون بخش دولتی و خصوصی را هم دارم و با حضور در جشنواره های مختلف سعی دارم سینمای کوک و نوجوان کشورم را ارتقا دهم.
وی با بیان اینکه فیلم های زیادی را در جشنواره فیلم نوجوان دیده است، افزود: نکته جالب این است که در این جشنواره فیلم های زیادی از کشورهای مختلف جهان دیدیم که هر کدام به موضوعات مختلفی می پردازند ضمن اینکه کیفیت فیلم ها بالا است و به مسائل فرهنگی متفاوتی نیز در این فیلم ها مطرح شده است.
داور سیفژ موریسی با بیا اینکه در کشور ما به سینمای کودک و نوجوان هیچ  توجهی نمی شود، گفت: متاسفانه در کشور ما به اندازه کافی به سینمای کودک و نوجوان بها داده نمی شود و همین موضوع در من انگیزه شد تا عضو سیفژ شوم تا  بتوانم با کمک همکارانم در سیفژ سینمای کودک را در کشورم قوی کنم تا آنجا که روزی شاهد باشیم که کشور موریس هم متولی سینمای کودک و نوجوان باشد.
وی ادامه داد: نوجوانان زیادی در موریس هستند که علاقه زیادی به فیلمسازی دارند به همین دلیل می‌خواهم فعالیت های گسترده ای را آغاز کنم تا شرایط لازم برای فیلم ساختن آنها فراهم شود.
سایون آیدو همچنین گفت: من معتقدم با وسایل پیشرفته ای که امروز وجود دارد به  راحتی می توان فیلم ساخت و ما در کشورمان سعی داریم تا این موضوع را در مدارس آموزش دهیم.

کد خبر: 283    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 04 مهر 1394 ساعت 19:39