printlogo.png
نیتن فرانک داور جشنواره:
فیلم های کوتاه ایران قابلیت نمایش بین المللی دارند

داور 13 ساله آلمانی معتقد است که در جشنواره فیلم های نوجوانان ایران فیلم های زیادی را دیده است که در میان آنها فیلم های کوتاهی که درباره کودک و نوجوان ساخته شده است قابلیت نمایش در سطح بین الملل را هم دارد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی، نیتن فرانک گفت: اولین بار است که به جشنواره فیلم نوجوان ایران که متفاوت ، پر از شور و هیجان است می آیم.
وی با بیان اینکه در آلمان هم هر ساله جشنواره کودک برگزار می شود افزود: هر ساله در کشور ما جشنواره بلی نالو برگزار می شود که تنها مختص فیلم های کودک نیست اما فیلم های کودک بسیار خوبی هم در این جشنواره شرکت می کنند و موفق به کسب جایزه هم می شوند.
این داور آلمانی بخش کودک جشنواره خاطرنشان کرد: در کشور خودم تنها دو دوره داور بودم زیرا تعداد داوطلبان برای داوری فیلم ها زیاد است و مسئولان سعی دارند تا همه داوطلبین بتوانند داوری برای فیلم های جشنواره های مختلف را تجربه کنند.
نیتن فرانک درباره انتخاب کودکان و نوجوانان برای داوری جشنواره ها گفت: ابتدا یک فیلم را به صورت جمعی برای همه داوطلبین می گذارند و بعد از هر کدام از آنها به صورت جداگانه تحلیلی درباه فیلمی که دیدند می‌خواهند ضمن اینکه هر داوطلبی از همان ابتدا اعلام می کند که می‌خواهد در چه بخشی شرکت کنند و از بین آنها  بهترین ها را انتخاب می کنند.
وی درباره کیفیت فیلم هایی که در جشنواره فیلم نوجوانان ایران دیده است نیز گفت: در این جشنواره فیلم های زیادی دیدم که برخی خوب و بخی ها هم زیاد خوب نبودند اما فیلم های کوتاه خیلی متفاوت بود و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بودند وحرف های خوبی برای گفتن در سطح جهانی هم دارند.
نیتن فرانک درباره آشنایی خود با سینمای ایران گفت:  فیلم «تاکسی» از ایران را دیده ام که فیلم بسیار خوبی بود و همین موضوع موجب شد تا وقتی اسم فیلمی از ایران می بینم به راحتی از آن عبور نکنم  ضمن اینکه در اخبار هم درباره ایران بسیار شنیده ام و بعد از اینکه برای داوری برای جشنواره فیلم در ایران انتخاب شدم درباره این کشور تحقیق بیشتری کردم.
وی با بیان اینکه تا به امروز چهار فیلم ساخته است، افزود: در میان فیلم هایی که ساختم تنها یک فیلم درباره کودک بود و بقیه آن درباره شهری که در آن زندگی می کنم، است زیذا احساس می کنم هر فیلمسازی ابتدا باید به مشکلات و ناهنجاری های محیط اطراف خود بپردازد.

کد خبر: 282    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 04 مهر 1394 ساعت 19:32