سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
اهونا چودوری داور بنگلادشی:
کودکان امروز تنها به انیمیشن بسنده نمی کنند


داور 11 ساله بنگلادشی معتقد است که امروز بیشتر داستان های فیلم های نوجوان درباره زمین و اتفاقاتی است که در زمین می‌افتد بنابراین باید دید فیلمسازان هم برای ساخت فیلم و انیمیشن برای کودکان بالاتر رود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره؛ اهونا چودوری گفت: اولین بار است که به ایران می آیند و به عنوان داور شرکت دارد و فیلم های زیادی را در مدتی که به ایران آمده در جشنواره دیده است.
وی ادامه داد: با اینکه مفهوم برخی فیلم ها نمی فهیمدم اما به جرات می توانم بگویم فیلم های ایرانی از سطح بالایی برخوردار بوده است.
چودوری در ادامه خاطرنشان کرد: در بنگلادش برای نمایش فیلم های کودک و نوجوان تقسیم بندی سنی وجود دارد که با توجه به آن فیلم ها برای کودکان و نوجوانان انتخاب می شوند.
این داور بنگلادشی درباره اهمیت فیلم های کودک و نوجوان گفت: همانطور که می دانید امروز بیشتر داستان های فیلم های نوجوان درباره زمین و اتفاقاتی است که در زمین می‌افتد بنابراین باید دید فیلمسازان هم برای ساخت فیلم و انیمیشن برای کودکان بالاتر رود.
وی ادامه داد: امروز توقع کودکان و نوجوانان بالا تررفته و هر فیلم و انیمیشی را قبول نمی کنند زیرا همانطور که شاهد هستین با پیشرفت تکنولوژی کودکان هم پیشرفت می کنند و سطح توقشان بالا می رود.
چودوری با بیان اینکه جشنواره نوجوان ایران جشنواره خوبی است گفت: یکی از اتفاقات بسیار خوب که در سال های اخیر شاهد هستیم اینکه از کودکان و نوجوانان به  عنوان داوری فیلم ها استفاده می کنند که کر بسیار خوبی است زیرا موجب می شود تا فیلمسازان با ذهنیت کودکان آشناتر شوند.
کد خبر: 280    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 04 مهر 1394 ساعت 18:31
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter