سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
دبیر جشنواره خبر داد:
پرواز پروانه‌های فیلم نوجوانان در همدان


دبیر بیست و نهمین دوره جشنواره‌های بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: براساس توافقی که با استانداری همدان صورت گرفته است، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در مهرماه امسال در همدان برگزار خواهد شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‏رسانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان؛ علیرضا شجاع نوری در همدان گفت: با توجه به استقبال مردم، مسئولین، هنرمندان به ویژه استاندار همدان و اعلام حمایت همه جانبه از سوی قشرهای مختلف مردمی و مسئولین تصمیم بر این شد تا جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان در دو بخش «کودک و خردسال» در اصفهان و بخش «نوجوان» در همدان برگزار شود و استان همدان میزبان بخش نوجوان خواهد بود.
وی با اشاره به لزوم تفکیک بخش‌های نوجوان و کودک جشنواره فیلم و تأکید شورای سیاست‌گذاری جشنواره بر این مهم اظهار کرد: بر این اساس جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان به صورت دوسالانه در همدان و جشنواره بین‌المللی کودکان و خردسالان نیز به صورت دوسالانه در اصفهان برگزار خواهد شد.
وی برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان و نیز المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان در همدان را بستری برای توجه بیشتر به نیازهای نوجوانان دانست و بیان داشت: از این پس پروانه زرین جشنواره‌های فیلم‌های کودکان نوجوانان در همدان و اصفهان به پرواز در خواهد آمد و"همدان شهر نوجوان" خطاب می‌شود.
وی  افزود: از سوی دیگر عزم جدی مدیریت شهری اصفهان نیز ما را بر آن داشت که با استفاده از این فرصت توجه هر چه بیشتر و متمرکز به کودکان و خردسالان کشور، منطقه و جهان را در برنامه‌های جشنواره داشته  باشیم.
شجاع نوری وضعیت زیرساخت‌های استان همدان را برای برگزاری جشنواره مناسب ارزیابی کرد و گفت: با جدیت که در استان همدان برای این میزبانی وجود دارد به نظرم همدان میزبان شایسته‏‌ای برای جشنواره بین‏المللی فیلم‏های نوجوانان خواهد بود.
وی افزود: با تقویت زیرساخت‌ها و نیز تأمین اعتبارات مورد نیاز، همدان استعداد این را دارد تا به یکی از مراکز تراز اول جشنواره‌ای نوجوان در جهان تبدیل شود.
وی با بیان اینکه تفکیک بخش‌های جشنواره باعث ایجاد شور و نشاط در بین نوجوانان ایران زمین خواهد شد، اظهار کرد: قطعاً این اتفاق باعث خواهد شد تا نوجونان ایران با حضور پررنگ‌تر در عرصه‌های فرهنگی، الگوهای مناسبی برای نوجوانان جهان باشند. همان‌گونه که اصفهان مهد پرورش فرهنگی کودکان و خردسالان ایران خواهد بود.
شجاع نوری در پایان ضمن تبریک به مردم استان همدان برای این میزبانی، گفت: سالن‌های سینمای همدان از این پس منتظر حضور دوست‌داران سینما به ویژه نوجوانان خواهد بود.

کد خبر: 28    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 13 مرداد 1394 ساعت 14:52
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter