printlogo.png
جیندا ماسیکانو داور نوجوان ایتالیایی:
فیلم های کودک و نوجوان باید رده سنی داشته باشند


جیندا ماسیکانو  داور نوجوان ایتالیایی معتقد است که فیلم های کودک و نوجوان باید رده سنی داشته باشد و بر اساس رده های سنی فیلم ها برای دیدن انتخاب شوند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، «جیندا ماسیکانو» داور 13 ساله بخش بین الملل گفت: تا به امروزدر سه جشنواره جیفونی ایتالیا که از مهمترین جشنواره های کودک در دنیا است به عنوان داور شرکت کردم و در این سه دوره تجربیات بسیار خوبی کسب کرده ام.
وی با بیان اینکه جشنواره فیلم نوجوان در ایران از کیفیت خوبی برخوردار است، در ادامه افزود: در این مدت هشت فیلم بلند و تعداد زیادی فیلم کوتاه دیدم همه فیلم ها را دوست داشتم ضمن اینکه برخی از آنها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بودند.
این داور ایتالیایی در ادامه خاطرنشان کرد: در جشنواره جیفونی فیلم های کودک زیادی از ایران را دیده بودم و با سینمای کودک ایران تا اندازه ای آشنا بودم.
ماسیکانو با بیان اینکه فیلم های کودک باید رده سنی داشته باشد گفت: درکشور ما ایتالیا برای فیلم های کودک رده سنی مشخص کردند که دو سال دو به سال است و با توجه به سن کودکان و نوجوانان، فیلم ها را انتخاب می کنند که کدام فیلم برای کدام رده سنی مناسب تر است.
وی با بیان اینکه فیلم های کودک مشخصه های خاص خودش را دارد گفت: فیلم کودک در ابتدا باید جذاب باشد و در کنار آن جذابیت داستان نیز مهم است.
این داور در ادامه خاطرنشان کرد: فیلم کودک فیلمی است که داستانش تنها مربوط به کودک باشد ضمن اینکه امروز دیگر بچه ها انیمیشن دوست ندارند.
جیندا ماسیکانو ضمن ابراز خرسندی از اینکه به جشنواره فیلم نوجوانان ایران آمده است گفت: در ایران فیلم های خوبی ساخته می شود و مردم آن بسیار مهربان و صمیمی هستند.
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوان سوم تا هشتم مهرماه در شهر باستانی همدان برگزار می‌شود.
کد خبر: 274    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 04 مهر 1394 ساعت 17:22