printlogo.png
پرواز پروانه‌های زرین در آسمان دیار الوند


پس از چهار سال با پرواز پروانه‌های زرین در دیار الوند، میزبانی جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان  و نخستین المپیاد فیلمسازی با تلاش اهالی رسانه و مدیران پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌، به همدان رسید.
برنامه افتتاحیه جشنواره فیلم نوجوانان با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی و هماهنگی‌های انجام شده، در آخرین ساعات به خاطر احترام به جان‌باختگان فاجعه منا و خانواده‌های مصیبت زده ایران  لغو شد.
میزبانی جشنواره فیلم در بخش نوجوان شور و شوق دیدنی را بین مخاطبان جشنواره به راه انداخته است. این پویایی را می‌توان با کمک برنامه‌ریزی و همکاری نهادهایی مانند آموزش و پرورش به شکل مطلوبی به ثمر رساند.
امسال برای برگزاری جشنواره فیلم های نوجوان، تمام دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان دخیل بودند و با سرلوحه قرار دادن شعار سال، این مهم را به معنی واقعی معنا کردند.
همدان از فردا پذیرای شهروندان در سینماها خواهد بود؛ قرار است فیلم‌های جشنواره در شهرستان‌های استان اکران شود و این امر می‌تواند موجب ایجاد روحیه نشاط و شادی در بین مخاطبان باشد.
سینماهای قدس، فلسطین، کانون و 2 سالن در مجتمع سینمایی شهید آوینی آماده اکران فیلم‌های جشنواره هستند و مجتمع های فرهنگی و هنری ارشاد در شهرستان‌های استان نیز برای اکران فیلم های جشنواره مجهز شده‌اند.
طبق اخبار و اطلاعات منتشر شده توسط ستاد برگزاری جشنواره، ظرفیت سالن‌ها قابل توجه است و مشکلی برای حضور جمع مخاطبان نوجوان جشنواره وجود ندارد.
شورای راهبردی سینمای کودک و نوجوان، مدیران و کارشناسان بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان، امسال با تفکیک بخش‌های کودک و نوجوان نشان دادند نگاهی تخصصی به این بخش از سینما دارند. نگاهی به اخبار این روزهای جشنواره حاکی از این است که اهالی سینما درباره تفکیک جشنواره دیدگاه مثبتی دارند.
استان همدان از دیرباز مهد برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف فرهنگی و هنری در گروه سنی کودک و نوجوان بوده است و بر اساس اعلام مدیران استانی، همدان، قطب فعالیت‌های کودک و نوجوانان نام گرفته و این اتفاق با برگزاری جشنواره فیلم نوجوان در این خطه فرهنگی سرزمین‌مان کامل شده است.
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوان از سوم تا هشتم مهر در شهر باستانی همدان برگزار می‌شود.

محمد مهدی خلجی
کد خبر: 256    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 03 مهر 1394 ساعت 18:53