سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
دبیر جشنواره بین المللی فیلم نوجوان تاکید کرد:
چراغ المپیاد فیلمسازی در همدان برای همیشه روشن بماند


دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان گفت: چراغ المپیاد فیلمسازی در همدان باید برای همیشه روشن بماند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، علیرضا شجاع‌نوری در جمع داوران و فیلمسازان نوجوان جشنواره گفت: توصیف توانمندی داوران همدانی را بسیار شنیده‌ام و امیدوارم این توانایی در نسل‌های بعدی این استان ادامه پیدا کند.
علیرضا شجاع نوری با بیان اینکه سعی کرده ‌ایم در این دوره از جشنواره برنامه ‌ها استاندارد و به فراخور نیاز نوجوانان برگزار شود، ادامه داد: این جشنواره فرصتی برای به رسمیت بخشیدن حوزه نوجوانان است.

وی ضمن تشکر از حضور و همراهی نوجوانان گفت: ما امسال برای اولین بار المپیاد فیلمسازی را در همدان برگزار می کنیم و تا چند دوره دیگر نیز این کار را انجام خواهیم داد. پس از آن جشنواره و المپیاد را به نوجوانان خواهیم سپرد زیرا مالک و صاحب اصلی آن شما هستید.

دبیر جشنواره در ادامه گفت: قدر خودتان و این المپیاد را بدانید. ما در نظر داریم المپیاد را در طول سال هم ادامه دهیم و این المپیاد تنها مختص به ایام جشنواره نباشد، زیرا اگر ما بتوانیم فیلمسازی را توسط نوجوانان ادامه دهیم یک جریان فیلمسازی در ایران راه می افتد که اتفاق بسیار خوبی است.
شجاع نوری در ادامه تصریح کرد: از آنجا که امسال اولین سال برگزاری المپیاد است هر پیشنهادی داشتید و یا با هر نقصی که مواجه شدید آن را به صورت مکتوب و شفاهی به ما اطلاع دهید تا در دوره های بعدی و شاید حتی در همین دوره از این نکات استفاده کنیم زیرا ممکن است نکاتی به چشم شما بیاید که از ما از آن غافل مانده باشیم.

وي همچنين بيان كرد: اين جشنواره قرار است به صورت 2 سالانه برگزار شود. به اين فكر كنيد كه در اين فاصله كه جشنواره برگزار نمي شود چه كارهايي مي توان انجام داد چون این مدت براي شما زمان خوبی است که نباید از دست دهید.
وی با بیان اینکه باید از تجربیات مهمانان خارجی حاضر در این جشنواره استفاده شود ادامه داد: برقراری ارتباط با این افراد و همچنین شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت باید مد نظر باشد.
دبیر بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان با تأکید بر توجه ویژه به قشر نوجوان در دنیا اضافه کرد: در کشور نیز توجه به این رویکرد در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه ضمن ابراز همدردی با بازماندگان فاجعه منا گفت: آیین افتتاحیه این جشنواره، لغو شد؛ اما سایر برنامه‌ها با قوت اجرا می‌شود.
شجاع‌نوری از برگزاری مسابقه عکاسی در این جشنواره خبر داد و بیان کرد: تبلیغات این مسابقه باید به گونه‌ای باشد که نوجوانان را برای حضور در این مسابقه ترغیب کند.
وی از برگزاری نخستین المپیاد فیلمسازی همزمان با جشنواره خبر داد و گفت: 90 هنرمند و فیلمساز در المپیاد فیلمسازی حضور دارند؛ پنج داور نوجوان همدانی نیز در جمع داوران بخش بین‌الملل حضور خواهند داشت.

دبیر بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان این المپیاد را یک جریان باشکوه خواند و خطاب به دست‌اندرکاران گفت: قدر این المپیاد را بدانید و تلاش کنید تا برای همیشه چراغ این المپیاد روشن بماند.

شجاع نوری در ادامه در مورد مسابقه عکاسی توضیح داد: از چند ماه پیش به این فکر کرده بودیم که یک مسابقه عکاسی راه بیندازیم و می خواستیم یک برنامه برای گوشی های هوشمند طراحی کنیم که از راه آن تمام نوجوانان ایران و همدان بتوانند عکس های خود را به اشتراک بگذارند. این عکس ها مورد داوری قرار بگیرد و هر شب برنده مشخص شده و ظرف چند دقیقه جایزه اش به حساب بانکی اش واریز شود، اما متاسفانه این اپلیکیشن آماده نشد و مجبور شدیم یک اپلیکیشن مشابه از جایی به امانت بگیریم.
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوانان سوم تا هشتم مهرماه در همدان برگزار می‌شود.
کد خبر: 246    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 03 مهر 1394 ساعت 12:11
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter