printlogo.png
رئیس انجمن سینمای جوان تربت حیدریه:
برگزاری المپیاد فیلمسازی نقطه عطفی در سینمای کشور


رئیس انجمن سینمای جوان تربت حیدریه برگزاری المپیاد فیلم نوجوانان را حرکتی عالی دانست و گفت: امیدوارم این حرکت نقطه عطفی در سینمای کشور باشد و در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم استعدادهای نوجوانمان را در سطح کشور شناسایی و به سینمای ایران معرفی کنیم.
جواد جعفری رییس انجمن سینمای جوان تربت حیدریه در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: پس از مطلع شدن از برگزاری المپیاد جلساتی را با مسئولین اداره آموزش و پرورش و کانون فرهنگی آموزش داشتیم و طی فراخوانی از علاقه‌مندان به هنر و رشته فیلمسازی دعوت کردیم که در این المپیاد شرکت کنند.

وی ادامه داد: اما به دلیل تعطیلات تابستانی دانش‌آموزان و فرصت زمانی کمی که در اختیار داشتیم تنها توانستیم از 8 نوجوان ثبت نام به عمل بیاوریم. ما 6جلسه کارگاه آموزشی برای آشنایی اولیه با فیلمسازی برای هنرجویان تشکیل دادیم و دو مشاور هم در کنار بچه ها قرار دادیم تا در طول کار بتوانند به آنها کمک کنند.
رییس انجمن سینمای جوان تربت حیدریه افزود: بعد از اتمام کلاس‌ها نوجوانان 4 ایده و طرح برای ساخت به ما پیشنهاد کردند که در نهایت همان 4 طرح تولید شد و آنها را برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوانان به تهران ارسال کردیم.

جعفری اظهار کرد: با اینکه زمان اعلام فراخوان در فصل تعطیلی مدارس و تابستان بود اما من از استقبال نوجوانان رضایت دارم. در شهر ما خانواده‌های هنرجویان واقعا کمک حال ما بودند و با ذوق و اشتیاق فراوان در طول این مدت ما را همراهی کردند و یک فضای خوب و صمیمانه‌ای در دفتر انجمن سینمای جوان در طی این مدت ایجاد شده بود.

وی همچنین در مورد کیفیت آثار تولید شده اظهار کرد: در مورد سطح آثار باید بگویم که با توجه به این مسئله که این نوجوانان هیچ دوره سینمایی یا فیلمسازی ندیده بودند، اما طرح‌ها و ایده‌های خیلی خوبی ارائه کردند و از نظر من هر 4 فیلمی که ساخته شد کیفیت خوبی داشت. این فیلم‌ها از دید ما فیلم‌های خوبی هستند اما باید دید در المپیاد و در قیاس با فیلم‌های شرکت کننده از سایر شهرها چه نتیجه‌ای حاصل خواهد شد.
کد خبر: 230    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 02 مهر 1394 ساعت 12:31