سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
فراخوان ششمین دوره‌ مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان اعلام شد

فراخوان ششمین دوره مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان به عنوان یکی از بخش های جنبی  بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‏های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فلیم کودک و نوجوان؛ در راستای توجه به جایگاه فیلمنامه به عنوان عنصر خلاقانه و اصلی در فیلمهای سینمایی، برای نخستین بار مسابقه طرح و فیلمنامه نویسی سینمای کودک و نوجوان به صورت بین المللی و  به عنوان یکی از بخش های جنبی  بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم­های کودکان و نوجوانان  برگزار می شود.

رویکرد اصلی این مسابقه انتخاب طرح یا فیلمنامه هایی اعم از تالیفی یا اقتباسی برای کودک و نوجوان است که با توجه به مؤلفه های سینمایی بومی، ملی و ارزشی  در ساختار و محتوا نوشته شده اند و نویسنده با شناخت کافی از ادبیات و  قصه های ایرانی به توسعه فرهنگ اصیل و عامه ایرانی از طریق تقویت فضاهای فانتزی و تخیلی در سینمای کودک و نوجوان پرداخته است.

بر اساس این فراخوان؛ طرح و فیلمنامه ای می تواند در مسابقه شرکت کند که قبلا" بر اساس آن فیلمی ساخته نشده باشد و برای طرح و فیلمنامه اقتباسی ذکر نام اصلی اثر، نویسنده و مترجم آن ضروری است.

همچنین در این فراخوان آمده است؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آثار اقتباسی برگزیده براساس کتاب های چاپ شده از سوی کانون، جوایزی ویژه اهدا خواهد شد. و بنیاد سینمایی فارابی نیز براساس الویت های فرهنگی خود و شورای راهبردی و سیاستگذاری سینمای کودک، اثر برگزیده ی بخش مسابقه را خریداری  و در مراحل تولید حمایت خواهد کرد.

فیلمنامه نویسان و صاحبان طرح در صورت تمایل برای شرکت در این مسابقه می توانند طبق شرایط و مقررات، فیلمنامه و طرح های خود را به دبیرخانه مسابقه به نشانی تهران: خیابان جمهوری اسلامی خیابان سی تیر  پلاک 75، بنیاد سینمایی فارابی، تحویل یا ارسال نمایند.

علاقمندان برای دریافت و تکمیل نمونه فرم و سایر اطلاعات مورد نیاز  می توانند به سایت جشنواره به نشانی www.icff.ir   مراجعه فرمایند.
کد خبر: 20    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 03 مرداد 1394 ساعت 11:05
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter