سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
نظر استاندار همدان درباره تفکیک یک جشنواره سینمایی
تاثیر سینما در تمام بخش‌های جامعه

استاندار همدان سگفت: تفکیک جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان یک کار تخصصی و ضروری بود و با این اتفاق هم مردم همدان و هم مردم اصفهان از جشنواره بهره خواهند برد.

به گزارش ایسنا، محمدناصر نیکبخت با اشاره به اینکه بحث تفکیک جشنواره، تصمیم شورای برنامه ریزی و راهبردی سینمای کودک و نوجوان کشور بوده اظهار کرد: قطعا با این تصمیم ما شاهد اتفاقات مثبتی چه در سینمای نوجوان و چه در سینمای کودک خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان و نیز نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان باعث شده تا شور و شوقی وصف ناشدنی در بین مردم استان همدان به ویژه هنرمندان و فرهیختگان این استان ایجاد شود، افزود: قدمت هزاران ساله همدان و فرهنگ غنی آن باعث خواهد تا همدان میزبان شایسته‌ای برای هر رویداد فرهنگی و هنری باشد.

وی هنر سینما را هنری فاخر دانست و گفت: امروز سینما در تمام بخش‌های جامعه تاثیر خود را گذاشته، بنابراین باید تلاش کرد تا از این هنر در راستای تعالی انسان و جامعه بهره برد.

نیکبخت بیان داشت: نوجوانی دوران حساسی از زندگی است که نیازهای خاص خود را دارد و سینما با پرده جادویی خود می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیازهای نوجوانان به خصوص نیازهای آرمان گرایانه آنها باشد.

وی در پایان با اشاره به آمادگی کامل استان برای میزبانی از جشنواره فیلم‌های نوجوانان، اظهار کرد: با توجه به محدودیت زمانی که وجود داشت، خوشبختانه کارهای اجرایی براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال انجام است و جشنواره امسال قطعا روزهای فراموش نشدنی را در همدان ثبت خواهد کرد.
کد خبر: 175    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 31 شهریور 1394 ساعت 13:04
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter