printlogo.png
برگزاری یک جشنواره فرهنگی در حاشیه جشنواره فیلم نوجوان همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برگزاری جشنواره «ترش و شیرین» در حاشیه جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان همدان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، ریحان سروش‌مقدم، با اشاره به همزمانی جشنواره بین المللی فیلم نوجوان همدان با هفته جهانگردی اظهار کرد: پیشنهاد شده جشنواره «ترش و شیرین» به مدت سه روز در حاشیه جشنواره فیلم نوجوان در همدان برگزار شود.

وی تصریح کرد: رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که به میزبانی یک شهر برگزار می‌شود، در معرفی آن شهر اثرگذار است و همین امر در جشنواره فیلم نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی همدان با بیان اینکه نمایشگاه آثار مهر اصالت در هتل باباطاهر برگزار خواهد شد، افزود: در این نمایشگاه علاوه بر معرفی جذابیت‌ها و قابلیت‌های استان، آثار ملی و جهانی شده صنایع‌دستی نیز در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تور روستاگردی با هدف بازدید از روستاهای هدف گردشگری، در هفته جهانگردی پیش‌بینی شده که مهمانان جشنواره نیز می‌توانند از این تور بهره‌مند شوند.
سروش‌مقدم خاطرنشان کرد:استان همدان با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و ظرفیت‌های گردشگری توان بالایی در جذب توریست داشته و رویدادهای فرهنگی در افزایش گردشگر تأثیرگذار است.

وی افزود:بازگشت دوباره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان به همدان نشان از وجود زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این جشنواره در همدان دارد و امیدواریم میزبان مطلوبی برای جشنواره باشیم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان 3 تا 8 مهرماه در همدان برگزار می‌شود.
کد خبر: 124    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 30 شهریور 1394 ساعت 12:14