سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
دبیر جشنواره فیلم کودک:
فیلم نداشته باشیم صادقانه به کودکان می‌گوییم

علیرضا شجاع نوری درباره بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: اکنون در مرحله طراحی ساختار کلی جشنواره هستیم که چگونه برگزار شود و چه برنامه هایی در آن داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری مهر دبیر جشنواره گفت: دبیرخانه جشنواره فیلم کودک فعالیت های خود را در این راستا انجام می دهد و ما با شورای سیاستگذاری و راهبری سینمای کودک در حال طراحی برنامه های این دوره از جشنواره هستیم. برنامه هایی را هم به شورای راهبری ارایه داده ام که مورد پذیرش قرار گرفته اند.

شجاع نوری با بیان اینکه خبرهای خوبی در راه است، گفت: این دوره از جشنواره فیلم کودک تفاوتی با دوره های قبل خواهد داشت و نگرش برگزارکنندگان هم متفاوت خواهد بود. در واقع تنها انگیزه ای که باعث شد من دبیری این جشنواره را قبول کنم، همین بود که بتوانم تغییراتی در جشنواره کودک به وجود آورم.

وی که پیش از این دبیری چندین دوره جشنواره کودک را بر عهده داشته است درباره عملی کردن برنامه های خود، گفت: من با آرزوهایم زندگی می کنم و آنها را سانسور نمی کنم. محور اصلی که در جشنواره امسال موردنظر ما است، برخورد صادقانه با کودکان است. من دوره های قبل را نقد نمی کنم اما به نظرم گام اول در برخورد با کودک، صداقت است و ما می خواهیم در این دوره از جشنواره با کودکان رو‌‌راست باشیم.

دبیر جشنواره فیلم کودک افزود: متاسفانه در چند سال گذشته مبنا بر این بوده است که به خاطر برگزاری جشنواره، فیلم هایی در ماه های آخر تولید شده اند و کمیت فدای کیفیت شده است، اما امسال ما از کسی خواهش نمی کنیم که فیلم بسازد.

شجاع نوری با بیان اینکه هم اکنون فیلم هایی از کشورهای خارجی در حال بازبینی است، یادآور شد: امسال بخش مسابقه سینمای ایران به صورت احتمالی برگزار می شود و اگر فیلم داشتیم در جشنواره حضور می یابد در غیر اینصورت، حقیقت را به کودکان خواهیم گفت.
کد خبر: 10    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 03 خرداد 1394 ساعت 09:29
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter