سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
علیرضا منظری توکلی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت:
تلاش برای ارتقاء جایگاه جشنواره‏های کودک و نوجوان در عرصه های جهانیعضو هیات رئیسه فراکسیون کودک و نوجوان گفت: باید آثار جشنواره‌های خردسال و کودک اصفهان و نوجوان همدان به لحاظ کیفی و کمی در جایگاهی باشد که هر دو جشنواره به نحو احسن برگزار شوند.
علیرضا منظری توکلی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره جدا شدن بخش کودک و نوجوان بیست و نهمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان و برگزاری آن‍ها در دو بازه زمانی مختلف در دو شهر اصفهان و همدان، گفت: انتظار می‌رود مدیران به جایگاه آینده این دو جشنواره در عرصه‌های بین‌المللی اندیشه باشند چراکه اگر برای هر یک از این جشنواره‌ها فیلم و محصول مناسب وجود نداشته باشد نه تنها در کار جدید به موفقیت دست پیدا نمی‌کنند بلکه با این تغییرات از اهمیت و جایگاه یک جشنواره بین‌المللی کاسته خواهد شد.  
نماینده مردم بافت، رابُر و اُرزوئیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی برای این کارها توسط کارشناسان خُبره انجام می‌گیرد بنابراین باید به همه جوانب مسئله پرداخته شود.
منظری توکلی معتقد است تفکیک جشنواره کودک و نوجوان نیازمند شناخت نیازهای روحی، فکری و فیزیکی این دو قشر از جامعه است که البته رسیدن به این شناخت سخت است چراکه این دو قشر مشترکات شخصیتی فراوانی دارند درواقع کودکی که به سن نوجوانی رسیده برخی از خصلت‌ها و عادت‌های کودکی خود را نیز به همراه دارد بنابراین ساخت آثاری برای هر یک از این گروه سنی پیچیدگی‌های بسیاری دارد.
وی با بیان اینکه اگر این رویداد مهم در استان‏های همدان و اصفهان با کیفیت مناسب برگزار شود به‌یقین دو استان را تحت تاثیر مسائل فرهنگی خود قرار می‌دهد، گفت: البته برگزاری دو جشنواره به ظاهر بودجه بیشتری می‌خواهد بنابراین باید با توجه به تصمیمی که مدیران گرفته‌اند حاصل کار  را به پژوهش و ارزیابی گذاشت تا مشخص شود این تغییر برای سینمای کودک و نوجوان و این جشنواره بین‌المللی مفید است یا خیر.
عضو هیات رئیسه فراکسیون کودک و نوجوان مجلس افزود: در صورتی که کارشناسان تشخیص دهند تفکیک انجام شده برای سینما و جشنواره فوایدی به همراه دارد این راه ادامه یابد در غیر این صورت باید راهکار دیگری اندیشه کرد
طبق آخرین اظهارنظر مدیران بسیت و نهمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان به دو بخش «خردسال و کودکان» و «نوجوانان» تقسیم می‌شود که بخش خردسال و کودک در اصفهان برگزار و همدان مهرماه میزبان بخش نوجوان خواهد شد. در این تفکیک، بخش کودک شامل خردسال از ۳ تا ۷ سال و بخش کودک از ۷ تا ۱۲ سال و در ادامه بخش نوجوان از گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال تعریف شده است.
کد خبر: 63    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 08 شهریور 1394 ساعت 14:32
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter