سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان:
شایستگی های همدان را در میزبانی جشنواره بین المللی فیلم نوجوان ثابت خواهیم کرد

معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان گفت: شایستگی های استان همدان را در میزبانی از بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ثابت خواهیم کرد.
محمد ابراهیم الهی تبار در دیدار با دبیر و مدیران جشنواره و بنیاد سینمایی فارابی با تشکر از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه کسانی که در بازگشت جشنواره به همدان نقش ایفا کردند افزود: امروز به واسطه بازگشت این جشنواره به همدان شادی و شوری در میان مردم استان ایجاد شده که خداوند را برای این موضوع شاکریم.
وی اظهار کرد: بازگشت دوباره جشنواره به همدان باعث رضایتمندی مردم، هنرمندان، اصحاب رسانه و.... شده است تا جایی که برخی از اءمه جمعه استان شخصا بابت این موضوع تشکر کرده اند.
وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای برگزاری مناسب جشنواره در همدان فراهم است، افزود: در مدت کوتاه باقی مانده تا جشنواره هر آنچه در توان داشته باشیم برای بهتر شدن زیرساخت ها به کار خواهیم گرفت.
الهی تبار بیان داشت: دستگاه های ذی ربط باید با همه توان آماده سازی سالن های سینما را هر چه سریعتر انجام داده تا جشنواره به نحو مطلوبی برگزار شود.
وی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان و نیز جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان در همدان را فرصتی مغتنمی دانست تا همدان به عنوان پایلوت فعالیت های فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان ایران تبدیل شود.
معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان ابزار امیدواری کرد با اهتمام جدی مدیریت استان به ویژه شخص استاندار و نیز حمایت های مردم و هنرمندان و همچنین برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی دبیر و تیم اجرایی جشنواره امسال شاهد جشنواره ای متفاوت از بیست و هشت دوره قبل باشیم.


در این دیدار دبیر جشنواره های بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: این جشنواره در طراز جشنواره های یک دنیاست و باید همه تلاش خودمان را بکنیم تا جشنواره به نحو احسن برگزار شود.
علی رضا شجاع نوری افزود: همدان ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیار خوبی دارد و قطعا برگزاری موفق جشنواره همچون مدالی بر سینه استان همدان خواهد درخشید.
وی برگزاری همزمان نخستین المپیاد فیلم سازی نوجوانان با جشنواره بین المللی فیلم نوجوان گامی بلند در راستای پرورش استعدادهای فرهنگی و سینمایی نوجوانان ایران دانست و گفت: این حرکت موجب خواهد شد تا سینمای ایران در آینده شاهد فیلم سازان شاخصی باشد.
شجاع نوری یکی دیگر از امتیازات المپیاد فیلم سازی نوجوانان را پرورش مخاطبان حرفه ای در سینما عنوان کرد و گفت: این اتفاق باعث میشود تا سطح سلیقه مخاطب در سینما بالا برود.
همچنین مدیران بخش های مختلف بنیاد سینمایی فارابی و بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان قبل از دیدار با معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان، با مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان دیدار کرده و وضعیت زیرساخت های استان از لحاظ آی تی را مورد بررسی قرار دادند.
در این دیدار مدیرعامل مخابرات استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان به لحاظ ظرفیت و زیر ساخت مخابراتی در وضعیت مناسبی قرار دارد، گفت: با آمادگی کامل برای بهتر برگزار شدن جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان در خدمت جشنواره هستیم.
قاسم نظری پویا افزود: استان همدان در راستای برگزاری جشنواره های بین المللی تجربیات موفقی دارد و امسال نیز هر دو جشنواره بین المللی فیلم و تاتر را با موفقیت برگزار خواهد کرد.
وی وجود ایده های نو و بهره گیری هر چه بیشتر از آی تی در جشنواره را یکی از راه های معرفی و تاثیرگذاری بهتر جشنواره فیلم دانست و بیان داشت: در دنیای امروز آی تی حرف اول را میزند و ما زیرساخت های مناسب برای بهره گیری از این پدیده در عرصه های مختلف را داریم.


در این دیدار علی رضا شجاع نوری دبیر جشنواره از برنامه های جدیدی برای استفاده بیشتر از آی تی در قسمت های مختلف جشنواره و مشارکت همه نوجوانان از سراسر ایران و جهان در برگزاری و استفاده از برنامه های جشنواره خبر داد و از همکاری شرکت مخابرات استان در تامین زیرساخت های لازم تشکر و قدردانی کرد.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان همزمان با نخستین المپیاد فیلم سازی نوجوانان در مهر ماه سالجاری در همدان برگزار خواهد شد.
کد خبر: 48    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 27 مرداد 1394 ساعت 14:28
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter