سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
کارگردان نوجوان:
فیلمسازی یک کار گروهی است


فاطمه عرب كارگردان نوجوان فیلم «شب آفتابی» از شهر قم گفت: من در مدرسه فعالیت‌های هنری داشتم و از طریق آموزش و پرورش از برگزاری المپیاد فیلمسازی مطلع شدم.  چند فیلمنامه نوشتم و به دفتر انجمن سینمای جوان بردم. یکی از فیلمنامه ها مورد تایید قرار گرفت که پس ساخت به انجمن تحویل شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی، این کارگردان افزود: حضور در المپیاد فیلم نوجوانان برای فیلمسازانی که در این رده سنی قرار دارند می‌تواند پله ای باشد برای رسیدن به اهدافشان و همچنین باعث استعدادیابی در زمینه فیلمسازی می‌شود. حضور در کلاس‌های انجمن در داستان فیلم من خیلی تاثیرگذار بود و کمک زیادی به من کرد تا بتوانم داستانم را هر چه بهتر تمام کنم.
وی ضمن تاكید بر اینكه من به خاطر علاقه زیادی که به سینما و فیلمسازی داشتم وارد این عرصه شدم، گفت: وقتی برای اولین بار قبل از تدوین فیلم را دیدم حس کردم به خواسته‌ام نرسیدم. به همین دلیل یک سری از پلان‌ها را دوباره فیلمبرداری کردم و فیلم را تدوین کردم و در نهایت وقتی که فیلم را دیدم راضی بودم.
این كارگردان نوجوان اظهار كرد: فیلمسازی برای من حس خوب و جالبی بود. یكی از تجربیاتی که از فیلمسازی داشتم این بود که باید بتوانم به درستی گروهی را مدیریت کنم و فهمیدم که فیلمسازی یک کار گروهی است.
وی در پایان بیان كرد: من قصد دارم در رشته فیلمسازی به ادامه تحصیل بپردازم و قطعا به فیلمسازی ادامه خواهم داد.
مهشاد ولی كارگردان فیلم «شاید دیر» كه از شهر قم که فارغ التحصیل رشته فیلم سازی در انجمن سینمای جوان قم هست گفت:  فیلم «شاید دیر» را برای پایان نامه دوره فیلمسازی ساخته بودم، و وقتی که از برگزاری المپیاد مطلع شدم آن را به انجمن سینمای جوان قم تحویل دادم.
وی توضیح داد: این فیلم که اولین فیلم حرفه‌ای من بود با سختی‌های فراوان تولید شد اما پس از پایان تدوین و دیدن آن حس خیلی عالی داشتم.
وی افزود:‌ بعد از دیدن فیلم یک حس غرور خوبی داشتم و اعتماد به نفس خوبی پیدا کردم، بعد از اکران فیلم بازخوردها نسبت به فیلمم خوب بود و خودم نیز حس رضایت داشتم.
این كارگردان نوجوان در مورد المپیاد فیلمسازی اذعان داشت: ‌من نمی دانم طرح برگزاری المپیاد را چه کسی مطرح کرده است، اما باید بگویم که یک طرح عالی و خوب است. نوجوانان زیادی مثل من به دنبال برگزاری چنین المپیادی بودند تا بتوانند استعدادهای فیلمسازی خود را نشان دهند.
وی همچنین گفت: قطعا به فیلمسازی ادامه خواهم داد و سعی می کنم در آینده بیشتر بر روی فیلمنامه کار کنم. بیشتر مشکل فیلمسازان ما در فیلمنامه بوده است و من می خواهم با کمی دقت و توجه بیشتر تمرکز خودم را بر روی ایده و فیلم نامه بگذارم.
وی افزود: تجربه و حسی که از فیلمسازی داشتم این بود که برای ساخت فیلم باید به کارگروهی متکی بود، جنبه انتقاد داشت و از آنها برای ارتقاء سطح فیلمسازی استفاده کرد.

کد خبر: 411    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 17:30
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter