سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی:
بنیاد بوعلی سینا غریب مانده است

نماینده ولی فقیه در همدان گفت: بنیاد بوعلی سینا که حکیم هزاره‌ها است در همدان غریب مانده و نیازمند توجهات بیشتر است.
به گزارش ارتباطات و کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره، مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران به همراه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و مدیرکل ارشاد همدان با نماینده ولی فقیه در همدان دیدار کردند.
در این دیدار نماینده ولی فقیه در همدان اظهار داشت: بنیاد بوعلی سینا نیز باید همانند بنیاد صدرا در ردیف اعتبارات دیده شود چراکه بوعلی سینا خدمات زیادی را به بشریت ارائه کرده است.
آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی با اشاره به اینکه ساختمان بنیاد بوعلی باید با آرامگاه یک واحد باشد، بیان کرد: ساختمان بنیاد بوعلی سینا باید جابجا شود و در محلی در دسترس مراجعه‎کنندگان به آرامگاه بوعلی سینا و محققان و پژوهشگران باشد.
امام جمعه همدان تصریح کرد: در بلاروس که تعداد مسلمانان آن به یکصدهزار نفر نیز نمی‌رسد آئین بزرگداشتی در مقام شیخ‌الرئیس بوعلی سینا برگزار شد که در آنجا 110 مقاله ارسال شد.
وی ادامه داد: اکنون که جایگاه طب سنتی در ایران در حال شکل‌گیری است باید از بنیاد بوعلی سینا به خوبی حمایت شود.
محمدی با اشاره به فاجعه اخیر منا و از دست دادن تعدادی از هموطنانمان گفت: مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم‌های نوجوان در اقدام شایسته‌ای لغو شد.
مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران نیز در این بازدید اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بنیاد بوعلی اقدام شایسته‌ای در راستای تألیف و انتشار کتاب داشته است.

کد خبر: 400    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394 ساعت 10:58
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter