سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان رخ داد
تجلیل از مجید مجیدی، کارگردان فیلم محمدرسول‌الله

طی آیینی در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌ های نوجوانان همدان با حضور مسئولان کشوری و استانی از مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران و فیلم محمد رسول الله(ص) تجلیل شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره، این آیین با حضور احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، رحمت‌اله صادقیان معاون هماهنگی بنیاد مستضعفان، علی‌رضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان، محمدابراهیم الهی‌تبار معاون سیاسی،امنیتی استاندار همدان، علی‌رضا شجاع‌نوری بازیگر نقش عبدالمطلب و دبیر جشنواره، مهدی پاکدل بازیگر نقش ابوطالب، روبرتو پرپینانی تدوین‌گر، الله راخا رحمان آهنگساز، علی سبزواری دستیار یک کارگردان، محمد عسگری بازیگر نقش ابولهب، جعفر قاسمی بازیگر نقش همسر حلیمه برگزار شد.
استاندار همدان در آیین  تجلیل از مجید مجیدی، کارگردان فیلم فاخر و ارزشی «محمدرسول‌الله(ص)» با تقدیر از ساخت این فیلم اظهار کرد: به بهانه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در همدان، شاهد حضور عزیز بزرگواری هستیم که با عشق و تلاش شبانه‌روزی فیلمی را به دنیا هدیه کرده که بخشی از زندگی پیامبر رحمت را به تصویر می‌کشد.
محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه خیلی‌‌ها به چهره آفتاب چنگ می‌زنند و قصد دارند چهره پبامبر گرامی اسلام را دگرگون جلوه دهند، گفت: خوشبختانه مجیدی با ساخت فیلم محمدرسول‌الله، کار ماندگار و ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشت که از ایشان کمال تشکر را داریم.
وی ازعوامل داخلی و خارجی فیلم محمدرسول‌الله تقدیر کرد و افزود: آرزو داریم مجیدی، باز هم با چنین دل‌ساخته‌هایی در راستای معرفی بزرگان دین ما بکوشد.
وی با بیان اینکه تجلیل امشب از کارگردان فیلم محمدرسول‌الله از سوی مردم همدان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم همدان، افرادی هنردوست و فرهنگی هستند و قدر زحمات اهالی فرهنگ و هنر را به خوبی می‌دانند.
نیکبخت در ادامه با قدردانی از میهمانان جشنواره و مهمان خارجی حاضر در این رویداد فرهنگی، از وزیر ارشاد برای بازگرداندن جشنواره بین ‌المللی فیلم‌های نوجوانان به همدان تقدیر کرد و گفت: همدان 500 سال پایتخت امپراطوری سرافراز ایران بوده و 1800 اثر باستانی قبل و بعد از اسلام را در خود جای داده است.
وی به بزرگان این خطه از ایران اسلامی هم‌چون بوعلی سینا و میرسیدعلی همدانی اشاره کرد و گفت: همدان با تاریخ بلندش شایستگی برگزاری جشنواره فیلم را داشته و دارد.
کد خبر: 395    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 23:08
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter