سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رابعه مدنی:
پرداختن به سینمای نوجوان تلنگري به جامعه است


بازيگر سينما و تلويزيون كشور با بيان اينكه نياز كودك و نوجوان با هم متفاوت است، گفت: پرداختن به فيلم نوجوانان تلنگري به جامعه است.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رساني جشنواره، رابعه مدني با بيان اينكه حدود 30 سال است وارد حرفه بازيگري شده است، اظهار كرد:‌ خیلی از هنرمندان در زمینه بازیگری آموزش دیده و سپس وارد این حرفه شده‌اند، اما من به دلیل علاقه‌ام به بازیگری و بدون گذراندن هیچ گونه دوره‌ای به واسطه پسرم، امیرشهاب رضویان وارد حرفه بازیگری شدم.
وي كه دانش‌آموخته رشته مربیگری کودک و بازنشسته آموزش و پرورش است، گفت: نوجواني دوره حساسي از زندگي همه انسان هاست به همین دلیل باید به طور ویژه به آن پرداخت.
بازیگر توانای نقش مادربزرگ مجموعه «وضعیت سفید» با تأکید بر اینکه نوجوانان بايد آموزش ببينند، افزود: نخبگان از همان دوران نوجواني مورد توجه قرار مي‌گيرند، پس باید این رویکرد مورد توجه باشد.
وی با تاكيد براينكه بايد به فيلمسازان جوان و نيز نوجوان ارزش و بها داده شود، ادامه داد: بايد كار فيلمسازان جوان ديده شود.
مدني که در فيلم‌هايي همچون «سفر مردان خاکستری»، «تهران ساعت ٧ صبح»، «مینای شهر خاموش» نقش‌آفريني كرده با اشاره به جداسازي بخش نوجوان و كودك جشنواره از هم، ‌ادامه داد: نياز كودك و نوجوان با هم متفاوت است و اين تفكيك به طور حتم موجب ديده شدن اين نيازها در هر بخش مي‌شود.
وي با بيان اينكه پرداختن به فيلم نوجوانان تلنگري به جامعه است، يادآور شد: مطرح شدن فيلم نوجوانان به شكل مجزا منجر به بيان مشكلات عمده آنان به خصوص دغدغه‌های روحی آنها در سنين نوجواني مي‌شود.
بازيگر سينما و تلويزيون كشور با بیان اینكه بيان مشكلات قشر نوجوان تبحر مي‌خواهد، تاكيد كرد: بها به نوجوان سبب تقویت  اعتماد به نفس در آنها می‌شود.
وي با بيان اينكه گاهي والدين نوجوانان را درك نمي كنند، خاطر نشان كرد: در حال حاضر كه امكانات و هوشياري فرزندان بيشتر شده نياز است تا خانواده‌ها هم بيشتر نوجوانان را درك كنند تا آنها احساس بي‌هويتي نكنند.
کد خبر: 350    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 20:24
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter