سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
یوهانسل اشمیت داور آلمانی:
فیلم های کودک و نوجوان ایران در سطح بین المللی هستند


یوهانسل اشمیت داور آلمانی جشنواره فیلم نوجوان گفت: در سال 2011 که فیلم «دختر زمستانی» من در جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به نمایش درآمده و جایزه گرفت با سینمای ایران جشنواره آشنا شدم.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، وی با بیان اینکه فیلم جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی به خاطر جوایزی که در کن و اسکار گرفت موجب شد تا با سینمای ایران آشنا شوم گفت: این اواخر هم به دلیل اینکه می‌خواستم به عنوان داور به جشنواره فیلم نوجوان ایران بیایم چند فیلم  ایرانی از جمله بچه های آسمان به کارگردانی مجید مجیدی را دیدم .
اشمیت با بیان اینکه در این جشنواره به عنوان داور بخش بین الملل حضور دارد، افزود:در جشنواره برای داوری 12 فیلم را دیدم که بسیار متفاوت بودند در میان آنها فیلم های خوبی وجود داشت که داستان های خوبی را مطرح کردند به همین دلیل هم تصورم بر این است که جلسه داوری چالش برانگیزی خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه فیلم های کودک ایرانی بین المللی هستند گفت: به عنوان مثال، فیلم «بچه های آسمان» قصه ساده ای دارد اما می تواند با کل جهان ارتباط برقرار کند زیرا فیلم بسیار تحسین شده ای است بنابراین به جرات می گویم که سینمای کودک ایران ظرفیت این را دارد که در سطح جهانی و بین المللی مطرح شود .
اشمیت با بیان اینکه سینمای کودک و نوجوان اهمیت زیادی دارد، افزود: با فیلم های کودک، کودکان  را با دشواری ها و چالش های زندگی شان آماده می کنیم ضمن اینکه متوجه می شوند که زندگی در آینده چه مسائلی را برایشان پیش رو دارد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در آلمان نگاه  به فیلم های کودک و نوجوان جدی بود اما چند سالی در بین آن وقفه ای افتاد و بیشتر فیلم های تجاری و سرگرمی ساخته شد درحالیکه نیاز است تا فیلم های جدی هم برای کودکان داشته باشیم. سینمای کودک درواقع جنبی های هنری را هم وارد می کند زیرا مخاطبان کودک مخاطبان آینده سینمای بزرگسال هم هستند.
این داور بخش بین الملل جشنواره نوجوان همچنین خاطرنشان کرد: در سال 2011 فیلم «دختر زمساتی» من در جشناره کودک ایران جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد خوشحالم از اینکه در جشنواره ای حضو دارم که قبلا از آن جایزه گرفته ام .
نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان از سوم تا هشتم مهرماه در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.
کد خبر: 300    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 16:18
International Children Film Festival
www.icff.ir







HTML hit counter