سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
بازدید شورای مرکزی خانه مطبوعات همدان از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم


اعضای شورای مرکزی خانه مطبوعات و مدیر روابط عمومی بنیاد فارابی از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم بازدید کردند
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان، جلیل اکبری صحت، مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد فارابی، محمدرضا عارف، رئیس خانه مطبوعات همدان و اعضای خانه مطبوعات از ستاد اطلاع‌رسانی بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان بازدید و در جریان نحوه اطلاع‌رسانی قرار گرفتند.

بهره مندی از تجربیات و دانش همکاران با تجربه برای ماندگاری جشنواره
رئیس خانه مطبوعات همدان در این دیدار اظهار کرد: نکته‌ای که در این ستاد اهمیت دارد، اتفاقی است که در استان رخ داده و این رویداد بزرگ فرهنگی بسیار مبارک است.
محمدرضا عارف گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در همدان وجود دارد؛ این مسئولیت به خبرنگاران حرفه‌ای استان واگذار شد تا اطلاع‌رسانی در سطح گسترده‌ای ارائه شود.
وی با بیان اینکه در این راستا از تجربیات تخصصی تیم تهران نیز استفاده می‌شود، گفت: برای ماندگاری جشنواره در همدان باید از تجربه و دانش کاری همکاران در تهران استفاده کنیم تا در سال‌های آتی از این تجربیات، منشأ خیر و برکت در همدان باشد.

هنر ارتباطات و رسانه‌ بال توسعه فرهنگی جوامع هستند

مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به میهمانان جشنواره اظهار کرد: از تلفیق تجربه، علم و نوآوری در فضای استان در این جشنواره و نگاه ارزنده افرادی که به بالندگی استان برای برگزاری جشنواره کمک می‌کنند، خرسندیم.
نصرت‌الله طاقتی احسن اضافه کرد: در دورانی زندگی می‌کنیم که هنر ارتباطات و رسانه‌‎ بال توسعه فرهنگی جوامع هستند و می‌دانیم؛ نتیجه تلاش‌ و زحمات اصحاب رسانه به منصه ظهور می‌رسد و افراد زیادی را بهره‌مند می‌کند.
وی افزود: اصحاب رسانه با تلاش‌های بی شائبه خود این زحمات را برای قضاوت در افکار عمومی به منصه ظهور می رسانند.
مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام از مدیریت بنیاد سینمایی فارابی خواستار ادامه آمد و رفت‎های مسئولین بنیاد به طور فصلی در همدان شد و گفت: حضور هنرمندان و فعالان فرهنگی مرکز در همدان تنها محدود به جشنواره نباشد.

بستر توسعه هر ملتی، مطالبات فرهنگی است
مدیر روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی نیز در این دیدار با بیان اینکه این جشنواره در همدان در عرصه بین‌المللی در حال برگزاری است، اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم‌های نوجوان به همه نوجوانان کشور تعلق دارد و مطالبات فرهنگی از مدیران استانی همدانی باید افزایش یابد.
جلیل اکبری‌صحت بیان کرد: فرهنگ در کشور ما پیشانی مطالبات و توقع مردم نیست در صورتی که بستر توسعه هر ملتی، مطالبات فرهنگی است.
وی اضافه کرد: همانگونه که مدیران ارشد استانی برای گرفتن امتیاز برگزاری جشنواره‌ای تلاش می‌کنند به همان میزان باید بر اجرای جشنواره نظارت داشته باشند.
مدیر روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی نوجوانان با اشاره به قابلیت‌های بالای همدان گفت: برای برگزاری این جشنواره حدود 70 مترجم همدانی به ما معرفی شد؛ در صورتی که در کمتر استانی این ظرفیت وجود دارد.
وی با بیان اینکه این امکان، ظرفیت برای مصاحبه با افراد در بخش بین الملل را مهیا کرده است، افزود: امیدواریم این ظرفیت در همدان به خوبی به کار گرفته شود.
اکبری صحت گفت: باید میزان مطالبه‌گری رسانه‌ها افزایش یابد تا به اندازه شهر باستانی همدان رویدادهای فرهنگی بیشتری در این استان برگزار شده و امتیازات به آن ارائه شود.
کد خبر: 288    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 12:05
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter