سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
نمایش «پینوکیو، عامو سردار و رییسعلی» در سینماهای همدان


فیلم سینمایی«پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» در بخش مسابقه سینمای ایران بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در سینماهای همدان بر روی پرده می رود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» امروز چهارم مهر ساعت 10 صبح در سینماکانون، پنجم مهر ساعت 10 و نیم و ساعت 21 در سینما قدس همدان و ساعت 18 در تالار شهیدآوینی، هشتم مهرماه ساعت 11 و ساعت 21 در سینما فلسطین همدان اکران می‌شود.
سیدرضا صافی کارگردان این فیلم، کارگردانی مجموعه‎هایی چون «قصه‌های عباس و یونس»، فیلم داستانی «برگ‌های دفترم»، تله فیلم «فرار»، فیلم داستانی «خانه شیشه‌ای» و فیلم سینمایی «بالابان» را در کارنامه هنری خود دارد.
داستان این فیلم 86 دقیقه‌ای در مورد یک نوجوان 15 ساله دلواری پرشر و شور و در عین حال خیالباف است. در آستانه یکصدمین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری(هم ولایتی‌اش) طمع تصاحب جایزه مقاله‌نویسی، همایون را که دانش‌آموزی لاابالی است وسوسه می‌کند، در ادامه داستان، این وسوسه کودکانه سرآغاز قدم نهادن در مسیری است که شوخی‌بردار نیست اما همایون با کودکی‌های خود تلخی‌های یک روایت تاریخی را برای ما شیرین و آمیخته با چاشنی خیال و رویا می‌کند.
عوامل فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده: ناصر عنصری، فیلمنامه‌نویس: سید رضا صافی و مریم رنجبر، فیلمبردار: سیدرضا مهینمان‌پور، تدوینگر: سیدرضا صافی، صدابردار: روح‍‎الله حد پورسراج، صداگذاری: آرش قاسمی، طراحی صحنه و لباس: نیلوفر فولادی، چهره‌پردازی: جلال امیری مرند، موسیقی: محسن شریفیان و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: جواد رمضانی.
اولین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران از سوم تا هشتم مهر ماه در شهر باستانی همدان برگزار می شود.
کد خبر: 262    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 04 مهر 1394 ساعت 10:28
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter