سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان بجنورد:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان بسیار موفق تر از جشنواره رشد خواهد بود


مدیر انجمن سینمای جوان بجنورد بیان كرد: برگزاری المپیاد خیلی طرح موثری بوده و در مقایسه با جشنواره فیلم رشد آموزش پرورش كه فقط فیلم را از نوجوانان می گیرند، با توجه به برنامه ریزی هایی به عمل آمده فیلمسازی را از سنین پایه به نوجوانان آموزش می‌دهد و بسیار موفق‌تر و موثرتر خواهد بود.
محمدرضا علی آبادی مدیر انجمن سینمای جوان بجنورد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما برای فراخوان با توجه به فرصت كمی كه داشتیم اولین كاری كه انجام دادبم به اداره آموزش پرورش رفته و از آنها كمك خواستیم كه آنها هنرستان ها و نوجوانان رشته سینما را به ما معرفی كردند.
وی ادامه داد: بعد از هماهنگی‌هایی كه انجام شد 12 نفر ثبت نام كردند و ما 4 جلسه آموزشی توسط كارگروه‌مان در طی 3 هفته برای آنها برگزار كردیم.
وی اظهار كرد: در پایان 17 طرح از طرف نوجوانان ارائه شد كه 12 طرح انتخاب و 10 فیلم تدوین شده و برای شركت در المپیاد ارسال شد.
علی آبادی در مورد استقبال نوجوانان از المپیاد فیلمسازی گفت: استقبال بچه ها خیلی خوب بود و به نوعی تبلیغ بزرگی شد كه تعدادی از نوجوانان و هنرجویان فیلم بسازند.
وی افزود: سطح فیلم هایی كه ساخته شد در حد مناسبی بود و با توجه به زمان كم و اینكه در رده سنی نوجوانان بود، كارها خوب بود، از نظر من سطح آثار متوسط رو به بالا و نمره قبولی داشت.
کد خبر: 252    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 03 مهر 1394 ساعت 18:06
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter